Jak donosi "Le Parisien" na francuskim rynku nieruchomości pojawiła się niedawno wyjątkowa oferta. Za 790 tysięcy euro kupić można dom Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie w Saint-Rémy-lès-Chevreuse pod Paryżem. Para naukowców mieszkała tu w latach 1904-1906. Do tego domu małżeństwo przybywało z rodziną po to, by odpocząć po trudach pracy naukowej, cieszyć się przyrodą i ogrodem. Maria i Piotr chętnie spędzali tu święta, wybierali się także na wycieczki rowerowe po okolicy. Po śmierci Piotra w 1906 roku Maria odwiedziła dom już tylko kilka razy. 

Urokliwy domek ma elewację z kamienia pochodzącego z okolicy. Atutem nieruchomości jest 900 metrów ogródka z trawnikiem i starymi nasadzeniami. Wnętrze 120 metrowego domu jest bardzo klimatyczne - jest tak, jakbyśmy zatrzymali się w czasie na początku ubiegłego stulecia. Są stare lampy, pruski piec, tapety w kwiatowy wzór. Całość wymaga jednak gruntownego odświeżenia. Specjaliści szacują, że remont domku będzie kosztował przyszłego nabywcę około 200 tysięcy euro.  -Ten dom ma duszę, ale ze względu na obecny stan techniczny nie każdemu odpowiada. Aby go kupić, trzeba się mieć wyjątkową wrażliwość i po prostu się w nim zakochać - twierdzi obecna właścicielka 

AKTUALIZACJA:

Właśnie dotarły do nas dobre wiadomości z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W transakcję zaangażuje się polski rząd! Trzymamy kciuki.