Kolejna perełka od Medusa Group, tym razem w Toruniu. Przed Wami Origami House: dom - instalacja, zainspirowany japońską sztuką składania papieru.

Dom jak rzeźba z papieru

Inwestor kocha Japonię, jej kulturę i przyrodę. Od razu było więc jasne, że w tej realizacji czuć będzie powiew Dalekiego Wschodu.  Architekci: Przemo Łukasik i Łukasz Zagała postawili na geometryczną formę o stalowej konstrukcji, krytej grafitową powłoką poliuretanową. Bryła wygląda lekko niczym papierowa forma złożona wedle zasad sztuki origami. Ten dom to nie tylko budynek mieszkalny (oryginalny), ale także dzieło sztuki - rzeźba. Dobrze komponuje się z otoczeniem (częste w ogrodach w stylu orientalnym kamienie i przycięte drzewka). Ciekawostka: o precyzyjnych zasadach projektowania japońskich ogrodów pisaliśmy Wam TUTAJ

Wewnątrz budynku (27 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej) powstała przestrzeń służąca do wypoczynku (tu można doskonale odpocząć i odciąć się od bodźców z zewnątrz), a w razie potrzeby także pomieszczenie gościnne. Efekt wyciszenia wnętrza wzmacnia wykończenie sklejką wybielaną, materiałem kojarzonym z architekturą drewniano-papierowych ścian fusuma.