Uwielbiamy kolekcje Natalii Siebuły. Projektantka mody zawsze tworzy spójne, przemyślane kolekcje, a tłem dla sesji najczęściej czyni ciekawe obiekty architektoniczne. I tak w kampaniach Natalii mieliśmy już między innymi dom Zofii i Oskara Hansenów, basen w uzdrowisku Lądek-Zdrój czy Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzisiaj kolejna architektoniczna perełka - dom igloo profesora Witolda Lipińskiego. 

Dom igloo Witolda Lipińskiego

Inżyniera Witolda Lipińskiego, architekta, absolwenta wrocławskiej Politechniki, najczęściej kojarzy się z realizacją Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce (we współpracy z Waldemarem Wawrzyniakiem). Jego dom igloo ukończony w 1964 roku to chyba jeden z najbardziej interesujących przykładów budownictwa jednorodzinnego w Polsce. Stoi na wrocławskim Zalesiu, w otoczeniu willi, przy ulicy Moniuszki. Okrągła kopuła okazała się być wyzwaniem dla budowlańców. Inżynier niejednokrotnie musiał brać sprawy w swoje ręce. Nietypowy kształt budynku wymusił powstanie mebli na zamówienie. Tu z pomocą przyszedł teść profesora, który sam był stolarzem. Profesor Lipiński jako miłośnik zieleni zadbał o nią również w domu. Na środku zasadził  fikusa, który zakorzeniony w ziemi przechodzi przez antresolę i pnie się ku światłu docierającemu przez kopułę. Sporo oryginalnych gatunków roślin (klon japoński, rzadkie odmiany kasztanowców) posadzono także w dobudowanej oranżerii i otaczającym igloo ogrodzie. 

Musimy przyznać, że wizyta w domu własnym profesora przeniosła nas do innego wymiaru. Poczuliśmy się jak na odległej planecie, oderwani od ziemskiej rzeczywistości, zatopiliśmy się w wyjątkowym mikroklimacie i z zachwytem odkrywaliśmy detale, które kryje budynek zlokalizowany na wrocławskim Zalesiu przy ulicy Moniuszki - pisze na swoim facebooku Natalia Siebuła. Ten niezwykły klimat poczujecie oglądając w naszej galerii zdjęcia Piotra Czyża. Przed obiektywem pozuje Paulina Kowalik.