Projekty Roberta Koniecznego z KWK Promes zachwycają oryginalnością rozwiązań. O tych realizacjach: Dom po Drodze i Arka Koniecznego mogliście przeczytać u nas jakiś czas temu. Dziś pokazujemy Dom Bezpieczny znajdujący się w niewielkiej miejscowości pod Warszawą

Priorytetem dla klientów było uzyskanie maksymalnego bezpieczeństwa. Ten aspekt uwarunkował więc kształt budynku i jego funkcjonalność. Dom jest więc prostopadłościanem, w którym część ścian jest ruchomych. Kiedy bryła otwiera się na ogród, wschodnie i zachodnie ściany boczne przesuwają się w kierunku zewnętrznego ogrodzenia tworzącego dziedziniec. Po wejściu przez furtkę gość  musi poczekać w tym miejscu przed wpuszczeniem do domu. Niektóre okna mają także ciężkie okiennice napędzane cichymi silnikami elektrycznym zabudowanymi w ścianach.

Generalnie w swojej "zamkniętej" formie Dom Bezpieczny przypomina trochę ciemną, betonową twierdzę. Po "wysunięciu" ruchomych elementów budynek otwiera się na ogród. Przez duże przeszklenia zdobywa energię w ciągu dnia, by kumulować ją po zamknięciu ścian nocą. Atrakcją jest tu także most zwodzony prowadzący do tarasu na dachu nad basenem (ten ostatni jest osobnym budynkiem na działce) i brama-elewacja południowej strony budynku, która może służyć jako ekran do oglądania telewizji czy ulubionych filmów. Wszystkie szczegóły tej interesującej realizacji zobaczycie w naszej galerii.