Polacy pokochali skandynawski design za jego funkcjonalność i piękno w prostej formie. Jasne kolory, świetna jakość wykonania, lekkość i naturalne materiały: kamień, len, drewno, wiklina tworzą domową, przyjazną atmosferę, pozwalają się odprężyć i zregenerować. To bardzo ważne obecnie, kiedy tak dużo czasu spędzamy w swoich domach. 

Jotex - wnętrzarskie zakupy w sieci

Miłośnicy wzornictwa ze Skandynawii mają teraz szczególne powody do radości. Jotex, szwedzka marka wnętrzarska sprzedająca swoje produkty w sieci, rozszerza swoją działalność o kolejne kraje europejskie. Polski sklep internetowy wystartował już wczoraj. Brand oferuje produkty do aranżacji całego domu: od mebli, dekoracji oraz oświetlenia, po zasłony, dywany czy pościel. Jest także mini linia stworzona z myślą o najmłodszych członkach rodziny. My już teraz wyłowiliśmy perełki z oferty Jotex. Skoncentrowaliśmy się głównie na produktach do jadalni. Może to dlatego, że to wokół stołu skupia się ostatnio nasza codzienność. To tu wspólnie biesiadujemy, gramy w planszówki, stukamy w klawiatury na home office, celebrujemy miłe chwile i po prostu jesteśmy razem z innymi domownikami. 

Nasze ulubione

W oko wpadły nam od razu krzesła - fotele z siedziskami i oparciami z rattanowej plecionki. Ustawilibyśmy je chętnie obok stolika z okrągłym, drewnianym blatem. Nakryty lnianą serwetą byłby idealnym miejscem na poranne śniadanie albo popołudniową kawę i ciasto serwowane w kubkach CAMARI i na czarnych, minimalistycznych talerzach ZOLA. Tuż obok znalazłby się czarny stolik na kółkach - barek, na nim kwiaty w białym wazonie ETTA z charakterystycznymi wypukłościami (wazony to zdecydowanie mocna strona marki, można wybierać wśród wielu ciekawych form), prosty świecznik, karafka na wodę ARYA i miseczka FEMI z dodatkowymi przekąskami. Na koniec wisienka na torcie i nasze totalne zauroczenie. Wełniany dywan EEDAH w stylu etno. Dodamy tylko, że Jotex bardzo dba o skład swoich tkanin. Celem marki jest, aby do końca tego roku wszystkie produkty z bawełny były wytwarzane w sposób zrównoważony.