Kuchnia powinna być urządzona tak, żeby wszystko było w niej pod ręką, a gotowanie sprawiało przyjemność i było jak najprostsze. Nie potrzebujemy w niej zbędnych sprzętów, zwłaszcza w obliczu nowych technologii, które usprawniają wszystko. Szefowie kuchni i dziennikarze kulinarni, ale też po prostu wszyscy, którzy lubią gotować i robią to często - podczas przyrządzania potraw oczekują po prostu wygody. Gordon Ramsay jedną ręką sięga do lodówki, drugą już kroi paprykę i wrzuca ją na patelnię. Robi to spokojnie, kontrolując cały czas sytuację, bo wychodzi on z założenia, że kiedy gotuje się w stresie, traci się perfekcję. Dlatego właśnie dobrze rozplanowana kuchnia i funkcjonalny sprzęt, taki jak lodówka Samsung RB41J7734B1 z dolnym zamrażalnikiem, to podstawa.

Miejsce idealne do gotowania

Najwygodniejsza kuchnia? Otwarta, w której nie brakuje miejsca. Niektórzy decydują zrezygnować w niej z drzwi - to ułatwia komunikację np. między kuchnią a salonem lub jadalnią. Odpowiedni układ pozwoli nam tez przygotowywać posiłki i jednocześnie spędzać czas z innymi domownikami lub znajomymi (a wspiera to jeszcze bardziej kuchnia z wyspą). Blat w takim pomieszczeniu powinien być w optymalnej odległości od lodówki, żeby szybko i sprawnie móc wyjmować z niej produkty oraz by zachować wygodę użytkowania i przestrzeń. Tę zwiększa też SpaceMax Technology™, charakterystyczne dla modelu RB41J7734B1 Samsung, bo daje 30% więcej miejsca w środku lodówki, przy zachowaniu jej standardowych rozmiarów. 

Funkcjonalności nadaje też układ trójkąta roboczego, czyli rozmieszczenie na jego rogach najważniejszych elementów kuchni.

Przykładowo odległość lodówka-zlew powinna wynosić 120-210 cm, podobnie zlew - kuchenka, a przestrzeń między lodówką a kuchenką: 120-270 cm.

Nowoczesne rozwiązania wprowadzają luźną i towarzyską atmosferę do kuchni. Jednym z nich może być na przykład wykorzystywanie blatu nie tylko do przygotowywania, ale też do spożywania posiłków. Największa rola w wygodzie przypada jednak nowym technologiom, zastosowanym w sprzętach AGD. Pomyślcie: co jeśli nie będziemy musieli już nigdy więcej rozmrażać lodówki? No Frost, obecne w lodówkach Samsung, sprawia, że staje się to możliwe.

Prosta kuchnia i nowoczesne technologie  

Z podobnego założenia wychodzi Martyna Szydłowska, wydawca serwisów kulinarnych MojeGotowanie.pl i PrzysliPrzepis.pl. O gotowaniu wie wszystko i żadna potrawa nie ma przed nią tajemnic, ale osobiście jest fanką prostej kuchni i lubi mieć wszystko pod ręką. Nam pokazała, jak przygotować bretońskie naleśniki galettes, które można dostać na przykład w Paryżu, w okolicach Rue du Montparnasse. Liczne, ale niewielkie kreperie wypełnione są tam gwarnymi gośćmi, którzy na potęgę zamawiają właśnie te gryczane naleśniki. Martyna dodała do nich też szpinak, jajko z płynnym żółtkiem, ser oraz dymkę.

W kuchni dziennikarki najwięcej jest owoców, warzyw, jaj i serów, więc kluczowe jest dla niej, by były przechowywane w odpowiednich warunkach.

To ułatwia z kolei Metal Cooling - zastosowanie metalowych elementów na tylnej ściance chłodziarki, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w lodówce. Wspomaga ją Twin Cooling  Plus™, zapewniający niezależną pracę zamrażarki i chłodziarki. 

Lodówka Samsung RB41J7734B1 ma też zachwycający design, który dla wielu użytkowników jest równie ważny, co nowoczesne funkcje. To wykończenie ze szczotkowanego metalu oraz uchwyt podświetlony na niebiesko, który wygląda stylowo i ładnie odbija się na materiale, ale jest też praktyczny - zwłaszcza przy otwieraniu lodówki w nocy. Wygląd całego sprzętu wprowadza harmonię do kuchni, nawet mimo tymczasowego chaosu czy bardzo kreatywnego gotowania. Nawet najbardziej nowoczesna i funkcjonalna kuchnia powinna mieć przecież dobrą atmosferę. 

Zobaczcie nasze wideo z Martyną Szydłowską i poznajcie przepis na idealną kuchnię oraz oczywiście na gryczane naleśniki galettes!

Materiał powstał we współpracy z Samsung