Na pograniczu przeszłości i teraźniejszości

Już dziś serdecznie zapraszamy Was na pokonkursową wystawę Młodzi na Start - „Design na pograniczu przeszłości i teraźniejszości”, którą od 2 do 10 lipca będzie można bezpłatnie oglądać w PPNT Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) w ramach Gdynia Design Days. 

Młodzi na Start

Nowe technologie, współczesne rozwiązania i materiały często pozwalają na nowo odkryć coś, czego zalążek, prototyp lub pomysł kiełkował już lata temu. Co fascynuje, zastanawia i zachwyca we wzornictwie przeszłości projektantów? Może jest to surowość formy, materiał, kolor, układ linii, sposób łączenia czy modułowość? Zadaniem kolejnej edycji konkursu „Młodzi na Start”, organizowanego przez ELLE Decoration, międzynarodowego pisma o wnętrzach i designie, jest pokazanie związków między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, poprzez autorski prototyp lub projekt formy użytkowej. 

Na wystawie możemy obejrzeć najlepsze prace, wśród nich te nagrodzone przez kapitułę konkursową, w skład której weszli: Małgorzata Szczepańska – kuratorka i przewodnicząca, redaktor naczelna ELLE Decoration, Maja Ganszyniec – projektantka, Magda Hubka – projektantka, Ewa Janczukowicz-Cichosz – członkini rady programowej GDD, Krystian Kowalski – projektant, Piotr Grzybowski – projektant, Ewa Chudecka – kierowniczka PPNT Gdynia | Centrum Designu i festiwalu Gdynia Design Days. 

Do zobaczenia w Gdyni!