Niedawna propozycja regulacji Komisji Europejskiej o dobrowolnym oszczędzaniu zużycia gazu i prądu w krajach Unii1, ujmuje więc na nowo temat dbania o zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych.

Od lat rośnie świadomość, że każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszły klimat na Ziemi. Jednak nigdy wcześniej tak bardzo, jak teraz, ta wiedza nie przyda się nam do zmiany codziennych przyzwyczajeń dla bardziej ekologicznego i ekonomicznego życia. Powinniśmy działać już dziś, by krok po kroku, nie tylko przeciwdziałać możliwemu obecnemu kryzysowi energetycznemu, ale również zadbać o planetę w przyszłości.

Masz pomysły, jak żyć bardziej ekologicznie? LG chętnie je wesprze! Na Instagramie firmy ruszył konkurs #CAREFORWHEREYOULIVE_PL, w którym możesz pokazać swój sposób na oszczędzanie energii i zmniejszenie emisji CO2. 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu: https://www.lg.com/pl/regulaminCFWYL   

Wiele firm technologicznych oferuje urządzenia o niskim zużyciu energetycznym. LG idzie o krok dalej, pomagając użytkownikom codziennie dbać o ekologię i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Firma ruszyła z kampanią #CareForWhereYouLive („Dbaj o miejsce, w którym żyjesz”), w której podpowiada, jak małymi krokami możemy wesprzeć środowisko, zmniejszyć zużycie energii czy emisję dwutlenku węgla, dzięki m.in. zaawansowanym klimatyzatorom domowym LG. Na stronie internetowej kampanii znajdziemy porady ekspertów LG, jak ograniczyć emisję dwutlenku węgla we własnym domu. Można tam wziąć również udział w interaktywnych quizach o oszczędzaniu energii oraz przejrzeć najnowszą ofertę ekologicznych klimatyzatorów.

10 skutecznych i prostych do codziennego wdrożenia kroków, by być bardziej “eko”:

1.    Zwiększ o 1 stopień temperaturę klimatyzatora – to nie tylko zmniejszy zużycie energii, ale też ograniczy emisję CO2.
2.    Przesiądź się na rower lub korzystaj z komunikacji publicznej - to mniej spalin i o wiele zdrowsze życie.
3.    Uporządkuj pocztę email – Tak! Usunięcie niepotrzebnych wiadomości zmniejsza zużycie energii przez komputer i serwery.
4.    Wyłączaj kamery przy wideokonferencjach – ograniczy to zużycie prądu potrzebnego na większy przesył danych.
5.    Przejdź na faktury elektroniczne – ogranicz wykorzystanie papieru, gdzie tylko można.
6.    Jedz lokalne produkty – zmniejszysz emisję spalin transportu dalekobieżnego.
7.    Kupuj produkty w ekologicznych opakowaniach – to mniej plastikowych odpadów.
8.    Wymieniaj i wykorzystuj ponownie używane przedmioty – to jeszcze mniej śmieci.
9.    Segreguj śmieci - ogranicz ich spalanie.
10.    Codzienna “godzina dla Ziemi” - wyłączaj urządzenia na jedną godzinę w ciągu dnia.


1 Nowe rozporządzenie ustanowiłoby cel dla wszystkich państw członkowskich polegający na zmniejszeniu zapotrzebowania na gaz o 15% w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. Council Regulation on Coordinated Demand Reduction Measures for Gas and Save Energy Communication - 20.07.2022 r. https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_4608