Czerń symbolizuje klasę, luksus, elegancję i rozwagę. Czy ta barwa pasuje także do kuchni? Oczywiście, że tak. To ostatnio jeden z częstszych wyborów kolorystycznych projektantów wnętrz i architektów, także w wersji "all black". Dziś sprawdzamy jak urządzić kuchnię w czerni, tak by cieszyła oko, a jednocześnie była funkcjonalna.

Czarna kuchnia

Czarna kuchnia już dawno przestała być ekstrawagancją. Pokochaliśmy ją za charakter pasujący do wielu aranżacji: loftowych, retro i tych super nowoczesnych. Jak wprowadzić czarne elementy do swojego wnętrza? Podpowiadamy. 

Czarne wyposażenie do kuchni

W przypadku niewielkich kuchni polecamy czarne dodatki zamiast "total black look". Czarne akcesoria są wyraziste, kontrastowe, a do tego nadają pomieszczeniom zdecydowanego charakteru. Czarny blat kuchenny (z kamienia lub tworzywa) dobrze wypadnie w towarzystwie białej lub kolorowej zabudowy, a także szafek z drewna. Jeśli chodzi o wyposażenie to ciekawe propozycje znaleźliśmy na Comitor.pl, dystrybutora sprzętu kuchennego. Uwadze polecamy szczególnie czarne zlewozmywaki BLANCO zarówno ceramiczne jak i te z Silgranitu oraz dopasowane do nich baterie również od BLANCO. Silgranit składa się w 80% z naturalnego granitu łączonego z ceramiką, akrylem i kolorowymi pigmentami dla uzyskania wyjątkowych właściwości oraz pięknego wyglądu. Co więcej, oferowane przez BLANCO zlewozmywaki z materiału Silgranit nie są podatne na zmiany koloru, także przy bezpośrednim nasłonecznieniu. Będą wyglądały atrakcyjnie przez długie lata. Absolutny hit na  Comitor.pl? Nowość w ofercie, kolor "głęboka czerń" stworzony przez ekspertów marki BLANCO. To niespotykana dotychczas intensywna czerń z głębią koloru i jednolitą fakturą. Kruczoczarny zlewozmywak i bateria będą pasowały do supermodnego obecnie białego marmuru z rysunkiem ciemnych żyłek (czy to na blacie czy na kaflach tuż nad nim), świetnie połączą się też z innymi kolorami ze względu na uniwersalność czerni. Warto dodać, że baterie nie tylko świetnie wyglądają, ale mają też użyteczne funkcje takie jak na przykład filtr do wody (BLANCO FONTAS II Silgranit).

Do zlewozmywaka warto dobrać dopasowany ociekacz (BLANCO), oczywiście czarny, ewentualnie odsączarkę tej samej marki o eleganckim, schludnym designie. Polecamy także czarne deski do krojenia (BLANCO CLASSIC NEO), które mogą również posłużyć za pokrywę do zlewozmywaka. W czerni można także zamontować dozowniki do mydła lub płynu do mycia naczyń (BLANCO Dozownik LATO Czarny mat), a nawet dźwignię do automatycznego korka. 

Dobrym uzupełnieniem będą okapy marki NOVY. Nam w oko wpadł model Panorama zintegrowany z płytą indukcyjną. Urzeka przede wszystkim minimalistycznym designem, ale także technologią kryjącą się wewnątrz, a także możliwością dopasowania wysokości okapu do naczynia i "schowania" okapu tuż po gotowaniu. Podoba się nam także czarny model MOOD, który wyglądem przypomina raczej współczesną rzeźbę albo nowoczesną lampę i może efektownie zawisnąć nad płytą grzewczą. 

 Warto zadbać także o te elementy wyposażenia, których na co dzień nie widać na przykład selektory odpadów czy młynki kuchenne (znajdziecie je także w ofercie Comitora). Selektory BLANCO posłużą do segregowania wszystkich typów odpadów. To dobry wybór dla tych, którzy troszczą się o środowisko. Można je wykorzystać także do przechowywania na przykład środków czystości. Dobrze dobrany sprzęt, także kolorystycznie, będzie sprawiał Wam radość podczas codziennego użytkowania.