40m2 to niełatwy metraż. W mieszkaniu na Woli, które dzisiaj odwiedzamy w związku z niewielką powierzchnią został wykorzystany każdy jej centymetr. Zaprojektowaniem wnętrza z myślą o przyszłym wynajmie zajęła się tu Bogna Bochenkiewicz z bo•studio. - Największą radość, a jednocześnie wyzwanie sprawiają mi małe, ciężko ustawne przestrzenie - opowiada nam architektka wnętrz.

Groszkowa zieleń w mieszkaniu

Znaki szczególne? Kolory przede wszystkim. Bazą dla tego wnętrza jest bezpieczna biel i ciepła barwa drewna (dąb na podłodze, niektóre meble). Te spokojne kolory zestawiono tu z groszkową zielenią i zgaszonym odcieniem pomarańczowego. Naszą wycieczkę po mieszkaniu zaczynamy od holu. Znajduje się tu wysoka zabudowa meblowa z lustrzanymi frontami (optycznie powiększającymi tę przestrzeń). Na jednej ze ścian mamy galerię plakatów. Ramki oprócz funkcji dekoracyjnej mają też inną rolę - zakrywają skrzynki elektryczne. 

Strefa dzienna

Z przedpokoju udajemy się prosto do salonu połączonego z kuchnią. Tu uwagę zwraca ściana ze sztukaterią, grafiką i regałami (miejsce do przechowywania i ekspozycji domowych skarbów). Tu stanęła beżowa kanapa, a nad nią zawisło lustro - bestseller z IKEA. Obok mamy stolik kawowy i szafkę rtv. Zza ściany wyłania się już aneks kuchenny. Tu mamy groszkową i białą zabudowę, choć to oczywiście ta zielona bardziej rzuca się w oczy. Sporo tu miejsca na wszystkie potrzebne sprzęty (zmywarka, piekarnik 2w1 (kombi), płyta indukcyjna, okap, lodówka). 

Strefa prywatna

Miejsce na potrzebny sprzęt znalazło się także w łazience (pralka i suszarka). Za umywalką nie mamy płytek. Ściana jest pokryto farbą w kolorze zielonym, a następnie specjalnym lakierem. Ceglastopomarańczowy i groszkowy pojawiają się znowu w sypialni (ściana nad zagłówkiem i zasłony). Naprzeciwko łóżka znajduje się zabudowa meblowa we wnęce. Ciekawostką są przeszklone drzwi. - Nadają charakteru. nadający charakteru. Dzięki nim do holu wpada też dużo światła dziennego - tłumaczy Bogna Bochenkiewicz.

____________________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.