Czerń i biel - nierozłączna para i jeden z najtrwalszych, ponadczasowych trendów w aranżacji wnętrz - nie znudzą się nigdy. Dekoratorzy wykorzystują go bardzo chętnie ze względu na nieograniczoną ilość kombinacji oraz możliwość wykorzystania w każdym pomieszczeniu i stylu. Wnętrze klasyczne, retro, minimalistyczne, skandynawskie - wszystkie odnajdą się w czarno-białej palecie barw i to zarówno w całym pomieszczeniu, jak tylko przyozdobione biało-czarnymi dodatkami. 

Jeśli zdecydujemy się na "szachownicę" w naszym wnętrzu, musimy być konsekwentni dobierając tylko czarne lub białe dodatki. Nie wprowadzajmy zbyt wielu innych kolorów, gdyż mogą one spowodować, że wnętrze będzie chaotyczne i zabałaganione. Jeden kolor np.: czerwień lub złoto jako akcent w zupełności wystarczą.

Jeśli całe wnętrze w czarni i bieli wydaje nam się zbyt radykalne, czarno-białe dodatki w zupełności wystarczą, by stworzyć efektowną przestrzeń. Poduszki, wazony, ramki, abażur lampy czy dywan w pepitkę lub pasy ciekawie zagrają w każdym wnętrzu.

Pora zagrać w szachy we własnym domu, pamiętając tylko o zasadzie, że biały optycznie powiększa, a czarny odwrotnie.

Czarno-białe wnętrza - klasyka, która nigdy się nie nudzi>>