Miłośnicy czerni jesteście tu z nami? Wierzymy, że tak! Jeżeli kiedykolwiek myśleliście o pomalowaniu ścian mieszkania na czarno, ale po prostu zabrakło Wam odwagi to dziś mamy temat dla Was. Czarny kolor rzeczywiście nie jest pierwszym wyborem jeśli chodzi o malowanie wnętrza. To najciemniejsza z barw, pochłaniająca światło. Wnętrze w wersji all black, szczególnie przy małym metrażu, może wydawać się małe, ciasne, mroczne, a nawet brudne. Nie zapominajmy jednak, że czerń to także kolor luksusu i wyrafinowanej elegancji. Odpowiednio dobrana barwa (głęboki czarny, grafit) i farba (satynowa, z połyskiem, matowa) mogą dać razem niezwykły efekt. 

Wszystkie ściany pomalowane na czarno najlepiej wypadną w większym, dobrze doświetlonym pomieszczeniu. Ale właściciele mniejszych wnętrz nie muszą rezygnować ze swojej ulubionej barwy. Wystarczy, że czernią pokryją na przykład jedną ścianę. Będzie ona stanowiła centralny i przyciągający uwagę punkt. Można też zdecydować się na czarną lamperię. Jej przykłady zobaczycie w naszej galerii. Takie rozwiązanie jest eleganckie i praktyczne zarazem. Na ścianach nie widać przypadkowo odciśniętych śladów, czy resztek dziecięcej twórczości. 

Czarna ściana w pokoju dziecka? Ależ tak, ostatnio to modne rozwiązanie i gorący trend, a wszystko za sprawą farb tablicowych. Taka ściana służy jako tablica, na której kredą można rysować i pisać. Ta farba zda egzamin także w kuchni czy przedpokoju i stworzy miejsce na notatki dla domowników. 

Z jakimi kolorami łączyć czarne ściany w mieszkaniu? Najlepiej wypadną w towarzystwie szarości, beżu, intensywnej żółci. Zestawienie czerni z bielą to już klasyka gatunku.