Właścicielem tego mieszkania jest młody menadżer, którego praca wymaga krążenia między kilkoma miastami. Jego poznańska przystań nie musiała być więc duża, za to koniecznie funkcjonalna – i położona w miejscu pod wieloma względami sprzyjającym regeneracji ciała i ducha. Stąd wybór mieszkania w inwestycji Vilda Park 2 położonej o kilka kroków od brzegu Warty.

Urządzeniem tej kawalerki (29 metrów kwadratowych) zajęło się studio 2form. – Na niewielkiej przestrzeni trzeba było zmieścić wszystkie funkcje domu. Co więcej, inwestorowi zależało, by w pierwotnie jednopokojowym mieszkaniu jednak wyodrębnić strefę sypialni z możliwością zamknięcia, oddzielenia od części dziennej – opowiada Anna Gostomczyk, projektantka i właścicielka 2form. W związku z tym kuchnię przeniesiono do salonu, a w jej starym miejscu powstała mała sypialnia z łóżkiem na podeście i zabudową meblową. Od części dziennej oddzieliły tę przestrzeń shuttersy, czyli żaluzjowe panele.

W tak niewielkim mieszkaniu nieczęsto widujemy kolor czarny i grafitowy na dużych powierzchniach. Tutaj nadają one całości nieco klubowego charakteru. Ten ciemny styl delikatnie przełamują rdzawe akcenty w postaci pasów na płytkach, tapicerki na krzesłach czy dywanu. Centralną część mieszkania zajęła komfortowa strefa wypoczynkowa. Jej sercem jest skórzana sofa Rodeo (Be pure) z okrągłym stolikiem Boli (Dutchbone). Meble te stanęły naprzeciwko ściany telewizyjnej o strukturze drewna. umieszczony nad biurkiem pełen dynamizmu obraz Joanny Gorgolewskej – młodej poznańskiej artystki, a jednocześnie projektantki w studiu 2form. Pracę wykonaną specjalnie z myślą o tym wnętrzu oświetla okrągły kinkiet Myco (Chors), którego forma harmonizuje z ringiem nowoczesnego żyrandola Echo (Ramko). Łazienkę urządzono w podobnym stylu (czerń, szkło, zabudowa).