Marka Alessi przyzwyczaiła nas do odważnych projektów cieszących oko dobrym wzornictwem i nierzadko zaskakujących dowcipem.  Dlatego nie dziwi nas jej najnowsze dziecko – cyrkowa  kolekcja przygotowana wspólnie z holenderskim projektantem Marcelem Wandersem.

Czego tam nie ma! Klauny, małpki, dyrektor cyrku, siłacze, bogate kolory i humor, a wszystko to z przeznaczeniem do kuchni i jadalni. I tak wśród produktów znajdziemy między innymi kubki, talerze,  pudełka i pojemniki do przechowywania, pozytywkę, otwieracz do butelek, misy i miseczki, wiaderko na szampana. Jest widowiskowo, trochę w klimacie cyrkowych filmów Felliniego, ale przede wszystkim zabawnie. Nasz faworyt? Małpa w pasiastej koszulce - dziadek do orzechów. Tych małpek jest  tylko 999, a więc to produkt ściśle limitowany. Podobnie sprawa ma się z dzwoneczkiem, korkociągiem, pojemnikiem na cukierki i pozytywką. W ogóle kolekcja Circus pomyślana została tak, by jej elementy zbierać, a po latach przekazywać następnemu pokoleniu. Ceny zaczynają się od 69 złotych za kubek.

Podoba się Wam taka inwestycja? Kolekcję Circus możecie zobaczyć w naszej galerii i na filmiku.  Można ją także kupić w naszym sklepie.