W Krakowie, przy ul. Stradomskiej 3 powstaje nowe miejsce promujące najlepsze polskie wzornictwo– pierwszy w Polsce salon Ćmielów- Chodzież, 

Obok historycznych kolekcji zobaczyć będzie tam można także wzory projektowane w zgodzie z najnowszymi trendami w Ćmielów Design Studio pod opieką artystyczną Marka Cecuły. Nowy salon zaprojektowało łódzkie studio AR Design we współpracy z krakowskim architektem Tomaszem Cieplińskim. Salon ma być przestrzenią do eksperymentowania, komponowania własnych, niepowtarzalnych kolekcji zgodnie z duchem mix&match, a także, gdzie będzie można porozmawiać o najlepszym polskim wzornictwie.

Wnętrze nawiązuje do procesu tworzenia porcelany, pojawią się regały przypominające fabryczne wózki, na których transportuje się naczynia między procesem wypalania i zdobienia.

Oprócz pełnej oferty marek Ćmielów, Chodzież i Ćmielów Design Studio na miłośników porcelany czekać będą limitowane, koneserskie serie. Będzie można kupić reedycję unikatowych filiżanek z zaprojektowanego przez Wincentego Potackiego serwisu kawowego Goplana, a także inne naczynia użytkowe z lat 60. XX wieku. Przypomniane zostaną ćmielowskie rzeźby porcelanowe, które dziś są już ikonami stylu między innymi: "Sudanka" Henryka Jędrasiaka powstała w 1958 roku i "Lena" Wincentego Potackiego.

W dniu otwarcia 27 lutego w butiku będzie można nie tylko kupić najnowsze i historyczne wzory porcelany  ale także otrzymać pamiątkową filiżankę i porozmawiać o polskim wzornictwie.

GALERIA >>>