Lubicie cykl o Harrym Potterze i właśnie wybieracie się w podróż do Anglii? Pomyślcie o noclegu w chatce Hagrida. Charakterystyczny domek stoi w North Shire na skraju parku narodowego North York Moors. Od niedawna jest do wynajęcia. Cena spędzenia w nim jednej nocy? Około 250 dolarów za dobę. 

Pokryta łupkiem niewielka chatka z dwiema wieżyczkami mieści okrągły salon, sypialnię i łazienkę. W środku są: kuchnia, jadalnia, kominek i dodatki takie jak skórzane torby i kufry, latarnie, stare kosze. W domu gajowego i strażnika kluczy Hogwartu mamy też wygodne sofy, drewniane łóżka, biurko z notesem i staromodnym piórem. Wisienką na torcie jest łazienka wyłożona szmaragdowymi kaflami. Kąpiel w niej weźmiecie w miedzianej, wolnostojącej wannie w stylu retro.  

Czytaj także: Dom, w którym urodził się Harry Potter na sprzedaż

Skąd pomysł na niecodzienną budowlę? Właścicielka, Carol Cavendish, jest wielką fanką książek o czarodzieju. Lektura pomogła jej w nauce czytania (kobieta jest dyslektyczką) i trudnych momentach w życiu. Postanowiła więc przenieść fragment ulubionej powieści do rzeczywistości.