Nowy projekt Magdaleny Tekieli

Pracę Magdaleny Tekieli śledzimy nie od dziś. W 2013 roku projektantka została laureatką naszego konkursu "Młodzi na Start". Absolwentka krakowskiej ASP (Wydział Form Przemysłowych) oraz Uniwersytetu w Ljubljanie (Faculty of Arts), założycielka marki Paper Love tworzy kalendarze, notesy i piękne szafy, komody, stoliki oraz biurka. Jej najnowsza kolekcja mebli Champagne Kisses to eklektyczna mieszanka nowoczesnego wzornictwa i stylu retro. 

Champagne Kisses - praca nad kolekcją

Jak powstają projekty Magaleny? - Tworzenie kolekcji to tak naprawdę zsynchronizowany taniec między wieloma różnymi częściami wyobraźni, które tworzą jeden spójny koncept. Na tym polega piękno tego procesu – nie jest to prosta linia, to wręcz sinusoida! Praca polega na połączeniu wielu pomysłów, prób, rozważań, które wspólnie tworzą coś pięknego. Ta kolekcja jest cudownym przedłużeniem mojej wizji. Gdzieś podświadomie moja wrażliwość to odbicie lustrzane projektów, które tworzę - tłumaczy nam Magdalena Tekieli.

Czytaj także: Mieszkanie Magdaleny Tekieli

Kolekcja mebli od Magdaleny Tekieli

I tak w kolekcji Champagne Kisses znajdziemy biurko, komodę, regał, szafkę z półkami i ławkę. Znaki szczególne szampańskiego zestawu to plecionka wiedeńska, ryflowane drewno i mosiądz. Plecionka w czarnych ramkach pojawia się na regałowych półkach jako element dekoracyjny. To ostatnio obok mosiądzu ulubiony materiał projektantki. - Eleganckie i subtelne wykończenie mosiądzu to priorytet w moich w projektach. Obróbka tego metalu nie należy do najłatwiejszych kwestii. Tym bardziej doceniam pracę i wiedzę rzemieślników! Łączenie go z inną obróbką metalu i innymi materiałami nadaje kierunek całości, musi być balans który czuję już podczas rysunków koncepcyjnych! To zdecydowanie mój ulubiony materiał. Uwielbiam go ze wzajemnością - z pasją przekonuje projektantka. 

Nam w oko szczególnie wpadło biurko. Kamienny blat, aksamitny brąz ryflowanych frontów, dopracowane w detalach uchwyty tworzą z niego interesujące miejsce pracy. Drewno i jego wybarwienie płynnie łączy się tu z mosiądzem i intensywnie wzorzystym kamieniem.