Prace  Marca Chagalla w MNW

W grudniu pisaliśmy Wam TUTAJ o 14 kolorowych pracach Marca Chagalla, które Muzeum Narodowe w Warszawie (między innymi dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) kupiło na międzynarodowej aukcji. Są to dzieła z dojrzałego okresu twórczości artysty. Część z nich przedstawia  sceny ze Starego Testamentu, część to portrety par i zwierząt, są także martwe natury. Od 30 kwietnia do 24 lipca tę niezwykłą kolekcję będzie można wreszcie podziwiać osobiście na wystawie "Chagall". Ze względu na surowe wymogi konserwatorskie, wynikające z wrażliwości podłoża i nietrwałości techniki, prace nie mogą być prezentowane na stałe.

Wystawa czasowa "Chagall"

Kolekcja tych rysunków powstała w latach 60. i 70. XX wieku. Chagall połączył tu ze sobą gwasz i temperę, kredkę, ołówek i kolorowy tusz i pastele. Warto wspomnieć, że w zbiorach MNW wcześniej znajdowały się już dwie wczesne grafiki Chagalla - ilustracje do autobiografii Mein Leben i Martwych dusz Gogola. Kuratorem wystawy "Chagall" jest Anna Manicka. Ceny biletów to 25 zł za bilet normalny, 15 zł za bilet ulgowy i 50 zł za bilet rodzinny (2 os. dorosłe + dzieci do lat 18, maks. 6 osób). 

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.