Inwestorzy, właściciele działki na Mazurach, zamarzyli o całorocznym domu, który będzie kojarzył im się z wakacjami. O pomoc w realizacji tego marzenia poprosili Marcina Tomaszewskiego, architekta z pracowni REFORM Architekt. 

Bardzo często inspiracja pojawia się u mnie jak impuls. Letni deszcz, piękno Mazur i od razu w mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia współczesnej wersji domku Brda. W tej wersji projektu to aż w potrójnej odsłonie - tłumaczy swój pomysł Tomaszewski.

Jak wygląda dom jego projektu zainspirowany kultowym domkiem letniskowym z czasów PRL? To trzy bryły o przekroju trójkąta, umieszczone na prostopadłościanie. Każda bryła, tzw. Brda została wzajemnie scalona łącznikiem, od zewnątrz pokrytym materiałem lustrzanym, zaś od wewnątrz pełniącym funkcję korytarza. Każdy z zaprojektowanych trójkątów ma swoją rolę w projekcie. Mianowicie – osobne „mieszkania” dla domowników. Zarówno syn, jak i rodzice dostali tu swoją przestrzeń, a ostatnia Brda będzie strefą dla gości. We wnętrzu zostały także zaprojektowane miejsca dla ciała i dla duszy: pomieszczeniach do jogi, sauna, i inne przestrzenie sprzyjające wypoczynkowi. Powierzchnia projektu RE: BRRRDA HOUSE to około 340 metrów kwadratowych.   

Dom zostanie pokryty elementami ceramicznymi firmy TONALITY oraz czarnym allucobondem na połysk. Wspomniane łączniki są w pokryciu: allucobond natural reflect. Dach powstanie w konstrukcji drewniano-stalowej. Start budowy zaplanowano na lato 2021.