Mija rok odkąd Jessica Mercedes założyła swoją modową markę Veclaim. Sukienki i bluzki z bufiastymi rękawami, spaghetti tops, t-shirty ze znakami zodiaku mają spore grono oddanych odbiorców (też do nich należymy). Tych zaś z pewnością ucieszy informacja o tym, że influencerka otwiera właśnie w Warszawie swój pierwszy butik.

Butik Veclaim, a w zasadzie mikrobutik (tej nazwy używa sama Jessica ze względu na niewielką powierzchnię lokalu), będzie mieścił się przy ulicy Mokotowskiej 48. W pracę nad wystrojem oprócz samej blogerki zaangażowany był także architekt Bartłomiej Karaś.

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie prezentuje się sklepowe wnętrze. Na instastories Jemerced oglądaliśmy za to przedsmak tego, co nas czeka. Co to będzie? Na kilku instagramowych klatkach zobaczyliśmy wysokie pomieszczenie w kamienicy ze sztukaterią tuż przy i na suficie, do tego długie, pomarańczowe kotary i drewnianą ladę. Jest też betonowa podłoga, która aż prosi się o dywan w stylu etno. Świetnie wpasowałyby się tu Tulip Chairs od Knolla. Wisienką na torcie będzie tu za to na pewno wymarzone lustro Jessiki - Ultrafragola, projekt  Ettore Sottsassa z 1970 roku. Ten charakterystyczny przedmiot o pofalowanej, podświetlanej ramie doskonale oddaje ducha epoki, w której powstał. W ogóle w butiku Veclaim mocno odczuwalne będą  70's vibes. Pamiętacie dom pisarza z "Mechanicznej Pomarańczy" Stanleya Kubricka (premiera filmu miała miejsce w 1971 roku)? Charakterystyczne, trochę futurystyczne, ale jednak retro meble, szczypta Bauhausu, intensywne kolory. Miksu właśnie tej stylistyki z boho klimatem i ezoteryką Joshua Tree można spodziewać się na Mokotowskiej już jutro.  


"[...] Najpiękniejszy mikrobutik na świecie. Uwielbiam ten projekt, jest sztos, jest perfekcyjnie! Mamy 70's z Joshua Tree i trochę Paris, tak jak lubię." - tak napisała o Veclaim sama Jessica.

Zobaczcie nasze instastories, by zajrzeć do wnętrza Veclaim. W naszej galerii czekają zaś inspiracje rodem z lat 70.