Zieleń przejmuje miasto na nowym muralu autorstwa Macieja Polaka, ilustratora i designera oraz Martyna Gilla – artysty streetartowego. Projekt twórców pojawił się niedawno w Łodzi (Targowa 53b, na nowym osiedlu Diasfera). Powstał dzięki współpracy firmy Duda Development i Fundacji Urban Forms.

Malunek o imponujących wymiarach 20x24m przedstawia secesyjną kamienicę, której ściany porasta bujna roślinność - kwiaty zdają się kiełkować także z okien. - Projekt przedstawia symbiozę miasta z naturą, a dodatkowym atutem jest to, że za jakiś czas do malowanej roślinności dołączy żywy bluszcz :) Ściana ma 480m2, malowaliśmy ją w składzie od 3 do 6 osób jednocześnie. Dzięki wszystkim zaangażowanym za pomoc. Niech zieleń będzie z wami - napisał na swoim instagramie Maciej Polak przy okazji prezentując imponujące dzieło. Prace nad muralem trwały prawie 3 tygodnie. - To było dużo napracowania, dużo stresu przez gonitwę z czasem i walkę z pogodą - opisywał Martyn Gill.

Mural ma nie tylko zdobić, ale także zachęcać mieszkańców okolicy do integracji z sąsiadami. Już niedługo w jego okolicy pojawi się także żywa zieleń.