Daniel Libeskind to znana postać w świecie architektury. Do jego najbardziej znanych projektów należą Muzeum Żydowskie w San Francisco i Berlinie, Imperial War Museum North w Wielkiej Brytanii, Muzeum Feliksa Nussbauma w niemieckim w Osnabrück czy Royal Ontario Museum w Toronto. W Polsce chyba najbardziej kojarzony jest z "Żaglem", wieżowcem przy ulicy Złotej w Warszawie. Nie każdy wie jednak, że słynny architekt urodził się w naszym kraju. Otóż Daniel Libeskind przyszedł na świat w 1946 roku w Łodzi i to tu spędził swoje dzieciństwo. Potem wyemigrował do Izraela, obecnie mieszka zaś w USA. Teraz Daniel Libeskind stworzył dla Łodzi projekt, w którym mieścić się będzie Łódź Architecture Center. 

Nowy budynek stanie u zbiegu ulic Kilińskiego i Włókienniczej. Ma dość charakterystyczną, pochyloną sylwetkę. W obiekcie zaplanowano pięć kondygnacji, w tym najwyższą, całkowicie przeszkloną. Na poszczególnych piętrach znajdą się sale do organizacji imprez, przestrzeń do organizowania wystaw, pomieszczenia biurowe, kawiarnia i restauracja. 

Łódź jest wyjątkowym miastem. Moim zdaniem może wejść do czołówki najbardziej rozpoznawalnych metropolii w Europie. Potrzebne jest tylko niewielka zmiana. Tym budynkiem chcemy ją zasiać. - powiedział Daniel Libeskind.

Podoba się Wam ten projekt? Jakie są Wasze odczucia? Dajcie nam znać w komentarzach.