Mistrzyni olimpijska, triumfatorka na prestiżowych turniejach wielkoszlemowych, wielokrotna zdobywczyni nagród WTA. Serena Williams to wielkie nazwisko w historii sportu. Nic dziwnego, że tenisistka stała się muzą dla największego budynku w campusie Nike w Oregonie. Zaprojektowana przez Skylab Architecture konstrukcja nosi właśnie jej imię. 

- Cały budynek zapiera dech w piersiach. Każdy element, gdziekolwiek jesteś, jest okazją do inspiracji. Mam nadzieję, że ten budynek zachęci ludzi do wydobycia z siebie tego, co najlepsze i do marzeń większych, niż sądzili, że to możliwe” – podkreśla Serena Williams.

Budynek Sereny Williams 

Budynek Sereny Williams to największa budowla na terenie centrali Nike World. Budowla jest miejscem pracy dla 2750 osób zatrudnionych w firmie. Całość składa się z czterech części: garażu podziemnego z rampą załadunkową, centrum merchandisingowego, studiów projektowych i 12-piętrowej wieży z przestrzenią wspólną dla całego kampusu. Naturalne światło zalewa przestrzenie robocze wlewając się z okien i świetlików. W  środku między innymi pomieszczenia biblioteki kolorów i materiałów, kort tenisowy i wisienka na torcie: dwupiętrowa sala - teatr na 140 miejsc siedzących nazwana Olympią na cześć córki Sereny.

Poszanowanie środowiska

Główna idea, która przyświecała architektom przy projektowaniu? Flow - swobodny przepływ pomysłów, przenikanie się przestrzeni, które ma pobudzać kreatywność. Całość wpisuje się w krajobraz wokół. - Aby lepiej połączyć się z naturalnym krajobrazem, schowaliśmy pod ziemią istniejącą drogę dojazdową wraz z całym parkingiem. [...] Ponadto budynek posiada tarasy dachowe (z nasadzeniami) z miłym widokiem na otaczającą zieleń - opowiadają architekci ze Skylab. Konstrukcja jest wyposażona w przyjazne dla środowiskaoświetlenie LED i ponad 600 paneli solarnych.