Brakuje Wam zieleni w Waszych miastach? Nam także! Dlatego zawsze chętnie piszemy o takich projektach jak Vertical Forest w Mediolanie czy też o nowych nasadzeniach na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Dziś kolejny zielony news! W Poznaniu ruszyła właśnie budowa domu-ogrodu zaprojektowanego przez pracownię Ultra Architects. Niezwykły budynek powstanie przy ulicy Drzymały 27.

W bloku znajdzie się 15 mieszkań (o powierzchni od 49 do 120 metrów kwadratowych). Jego duże tarasy zostaną zaś obsadzone ponad sześcioma tysiącami roślin! Będą tu krzewy, kwiaty, trawa, a także drzewa, głównie rodzime gatunki. Oczywiście zieleń zostanie posadzona w pojemnikach z systemem nawadniającym, a opiekować się nią będzie profesjonalna firma ogrodnicza. Ze względu na zmieniające się pory roku dom będzie wyglądał inaczej w każdym miesiącu. Ten wyjątkowy projekt został również skonsultowany z ornitologami. Wszystko to dlatego, że na budynku będą również zainstalowane budki lęgowe dla ptaków.

Chcielibyście zamieszkać w takim zielonym otoczeniu i pić poranną kawę na leśnym tarasie? Dajcie nam znać w komentarzach! Niedawno mieliśmy okazję odwiedzić mediolańskie budynki zaprojektowane przez Stefano Borei. Pomysł zdał egzamin i dobrze funkcjonuje w przestrzeni miejskiej. Trzymamy kciuki za poznański projekt.