Muzeum Salomona R. Guggenheima otwarte w 1959 roku w dzielnicy Upper East Side na Manhattanie jest jednym z najsłynniejszych projektów Franka Lloyda Wrighta. Nowojorskie Muzeum Sztuki Współczesnej stanowi przykład modernistycznej architektury XX wieku. Biały budynek w kształcie spirali wyróżnia się spośród sąsiadujących obiektów, jednak jego organiczna forma sprawia, że współgra z otoczeniem. 

Aby uczcić 150 rocznicę urodzin Franka Lloyda Wrighta LEGO wprowadziło model budynku muzeum do swojej kolekcji LEGO Architecture. Zestaw posiada 744 klocki, z których zbudować można makietę muzeum, kawałek Piątej Alei przy której się znajduje, a nawet słynne żółte taksówki. Wymiary modelu to 12cm x 19cm x 14cm. Jest to drugie wydanie zestawu, w 2009 roku LEGO wypuściło mniejszą wersję bez tak wielu detali.

Przypomnimy tylko, że z serii LEGO Architecture do tej pory można było zbudować między innymi Kapitol, Płac Buckingham, wieżę Eiffla, fontannę di Trevi, operę w Sydney czy Luwr. Czy Wam też podobają się te ulubione klocki architektów?