Na Golędzinowie, tuż przy moście Gdańskim otwarto właśnie Pawilon Edukacyjny „Kamień”.

Lokalizacja pawilonu nie jest przypadkowa – budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pasa nabrzeżnego oraz poddanych restytucji łąk zalewowych. Umożliwia to poznawanie naturalnego bogactwa Wisły, w miejscu, gdzie jest ono największe i otwiera nowe możliwości dla oferty edukacyjnej z zakresu popularyzacji wiedzy o ptakach i przyrodzie nadwiślańskiej, propagowania idei ochrony obszarów Natura 2000 - czytamy na stronie Zarządu Zieleni miasta stołecznego Warszawy.

Betonowy pawilon z przeszklonym frontem wtapia się w krajobraz. Swoim wyglądem przypomina głaz polodowcowy. Ten projekt to zasługa eM4 pracowni architektury Brataniec. Budynek ma dwie kondygnacje: otwartą, wielofunkcyjną przestrzeń na parterze oraz antresolę wystawową.

„Kamień” ma stać się miejscem nowoczesnej edukacji oraz aktywności lokalnej aktywności dla warszawiaków i gości. Przestrzeń będzie także platformą współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz uznanymi ośrodkami naukowymi. Dzieci i dorośli będą tu mogli między innymi obserwować ptaki  (czaple, rybitwy, zimorodki, kormorany), brać udział w "zielonych" lekcjach czy wykładach. Budowa Pawilonu to zwieńczenie projektu Life+ WislaWarszawska.pl.