Osiedle Mickiewicza na Żoliborzu to miejsce pełne zieleni, klimatycznych restauracji i autorskich butików. Dziś zaglądamy tu do eklektycznego mieszkania w błękitach. Za projekt tej przestrzeni odpowiada stworzyła architekt Ewa Dziurska z pracowni Decoroom. 

Mieszkanie z błękitem w roli głównej

Szczypta art deco, odrobina vintage kropelka stylu industrialnego. Z tej mieszanki architektka ulepiła wystrój, na którym zależało inwestorom. Naszą wycieczkę rozpoczynamy od niebiańskiej kuchni. Pastelowy błękit zabudowy (projekt: Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen) łączy się tu ze śmietankową bielą kafli i blatów. Wzrok przykuwają ozdobne lampy i złote uchwyty szafek i bateria w tym samym kolorze. W strefie dziennej królują spokojne, jasne barwy. Jedyny mocy akcent stanowi sofa w intensywnym niebieskim kolorze. We wnętrzu umieszczono regał wykonany na zamówienie oraz stół jadalniany wraz z krzesłami z plecionką wiedeńską. 

W mieszkaniu znalazło się miejsce na gabinet. Mamy tu biblioteczkę, burgundowy fotel i pianino w orzechowym odcieniu (dzięki specjalnie zaprojektowanej izolacji akustycznej gra na instrumencie nie przeszkadza sąsiadom). Sypialnia to już strefa bieli i różu (także z delikatnymi, złotymi akcentami). Garderobiana szafa została wykonana na wymiar. Ostatnie spojrzenie kierujemy na łazienkę z kaflami w kolorze butelkowej zieleni. Podłogę i ściany zdobią płyty z modnym motywem lastryko. Wizytówką pracowni są elementy wykonywane na zamówienie: kabina prysznicowa ozdobiona złotymi okuciami.