Walce, Koncerty Noworoczne, Schloss Schönbrunn, katedra świętego Szczepana, Prater, Hofburg i tort Sachera - między innymi za to kochamy Wiedeń. Nie przepuścimy więc okazji, by zajrzeć do wnętrza jednej z wiedeńskich kamienic i opowiedzieć Wam o jego stylu.

Dziś odwiedzamy Svenję Brücker, blogerkę (Traumzuhause.de) i pasjonatkę pięknych wnętrz. W tym przestronnym apartamencie w starej, wiedeńskiej kamienicy mieszka razem ze swoim chłopakiem Jonasem, zawodowym graczem w pokera.

Oglądaliśmy wiele pięknych mieszkań. Ale w tym naszą uwagę przykuły piękne drzwi z mosiężnymi klamkami i duże, stare okna - swój wybór tłumaczy Svenja. Dom, w którym znajduje się jej mieszkanie należy do najbardziej zadbanych i pięknie odrestaurowanych wiedeńskich budynków.

Nietrudno zauważyć, że Svenja uwielbia białe wnętrza i styl skandynawski. Ściany mieszkania, a także sporo mebli i dodatków są więc w bieli. Drewniane i ciemne akcenty tworzą miły dla oka kontrast. Na półkach u Svenji i Jonasa nie brakuje przywiezionych z podróży pamiątek i zdjęć. Są też oczywiście książki i albumy na temat designu i architektury. Nad szarą sofą wisi leciutka lampa AY Illuminate. Nam w tym mieszkaniu najardziej spodobała się drewniana ława zamieniona w kawowy barek, a nad nią półka String z kawowymi akcesoriami. Ciekawa dla pasjonatów DIY może być też sofa wykonana z palet. Szukajcie jej tuż przy kominku, na zdjęciach w naszej galerii.  Dodatkowo mamy dla Was porcję akcesoriów w stylu Svenji.

To wiedeńskie mieszkanie mogliśmy odwiedzić dzięki WESTWING