Jak mieszkają projektanci wnętrz?

Jak mieszkają architekci, projektanci wnętrz i styliści? Pokazywaliśmy Wam już kilka takich wnętrz, które eksperci stworzyli dla siebie i swoich rodzin (tu realizacja Przemo Łukasika, tutaj mieszkanie Wojtka Nowaka, niedawno prezentowaliśmy też dom Kamili Jakubowskiej-Szmyd). Dziś zaglądamy do mieszkania Karoliny Setli z pracowni SetlaConcept. 

Zmiana metrażu

Projektantka wraz z rodziną wprowadziła się do nowego mieszkania, gdy wnętrza nie były jeszcze ostatecznie wykończone. Zamierzała szybko dopracować detale. Plany pokrzyżowała niestety pandemia i prace zajęły więcej czasu, niż to pierwotnie zaplanowała. Nie bez znaczenia był też metraż. Nowe lokum ma 77 m2 powierzchni i atrakcyjne sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wcześniej rodzina mieszkała na 100 metrach kwadratowych. Karolina Setla stanęła więc przed sporym wyzwaniem znalezienia i wydzielenia przestrzeni dla wszystkich domowników. Udało się. W mieszkaniu mamy salon z aneksem kuchennym, sypialnię, pokoje dziecięce, łazienkę i dwa duże tarasy. 

Biel i delikatne szarości w mieszkaniu projektantki

W mieszkaniu króluje prostota z elementami stylu klasycznego. Karolina Setla jest fanką minimalizmu i koncepcji „less is more” – swoim klientom proponuje wnętrza poukładane i nie przytłoczone ogromną ilością przedmiotów. Kolorystyczną bazę jej własnego wnętrza stanowią biel i szarości. Aby całość nie była zbyt zimna w odbiorze projektantka wprowadziła naturalne drewno (dąb w wersji olejowanej) w postaci stołu ( model Fox z polskiej manufaktury Miloni) i podłogi. Wokół stołu mamy tapicerowane krzesła na złotych nóżkach.  W części salonowej stanęły sofy  w odcieniach zieleni (idealne miejsce na wieczorki filmowe). Prosta zabudowa kuchenna w bieli zdaje się stapiać ze ścianą. Tu mocniejszym akcentem jest marmurowe wykończenie pod szafkami i czarny sprzęt AGD. W sypialni konsekwentnie mamy ten sam styl. Miękki, welurowy zagłówek łóżka współgra tu z dębowymi szafkami nocnymi i złotymi kinkietami. Wszystko to na tle delikatnej, kwiatowej tapety. Marmurowy motyw z kolei powtarza się w łazience. Tu rolę ozdobną spełniają dodatkowo kinkiety i okrągłe lustro.