Wciąż nie maleje popularność białych kafli - cegiełek. Chętnie "kładziemy" je w naszych kuchniach i łazienkach. Większość producentów ma je w swojej ofercie. Co takiego jest w zwykłych, białych płytkach nazywanych też niekiedy "metro tiles"? Te kafle są przede wszystkim dość uniwersalne. Pasują zarówno do lubianego ostatnio stylu skandynawskiego, doskonale wpiszą się w estetykę retro i boho, a przy odpowiedniej oprawie sprawdzą się także w eleganckich wnętrzach. 

Płytka płytce nierówna. Białe kafelki mogą być prostokątne, mogą być kwadratowe. Mogą być z tak zwanym fazowaniem, czyli w praktyce tworzyć lekko wypukły wzór. Cegiełki formowane ręcznie nie mają równej, gładkiej powierzchni, co na ścianie także da interesujący efekt. W połączeniu z białą fugą cegiełki wypadną neutralnie i niezobowiązująco. Czarna fuga nada im bardziej przemysłowego, wyrazistego charakteru. 
Białe kafle cegiełki można łączyć swobodnie z różnymi kolorami. Ostatnio hitem na instagramie są duety z millennial pink, butelkową zielenią albo delikatnym, szałwiowym kolorem. Dobre efekty daje też połączenie z drewnem i wzorzystymi kaflami w stylu portugalskim. 

Gdzie kupić białe płytki cegiełki? Sprawdźcie koniecznie ofertę marek Paradyż (Tamoe) i Opoczno, Mugat Blanco oraz kolekcję Metro od Geotiles. Mini cegiełki do kuchni znajdziecie u Raw Decor.