Dziś zaglądamy do pokazowego apartamentu w inwestycji Park Lane w pobliżu Łazienek Królewskich. Jego urządzeniem zajęły się Magdalena Dusińska i Magda Jeziorowska z warszawskiej pracowni projektowej de novo. Jak jest w środku? Beż, klasyczna elegancja i dbałość o detale. Architektki umiejętnie wykorzystały również lokalizację apartamentu, którego okna wychodzą na park Łazienki Królewskie. Projekt w mistrzowski sposób eksponuje ten widok. Szczególnie wyraźnie widzimy to w salonie: układ przestrzenny został tak zaprojektowany, żeby zmieniająca się na zewnątrz przyroda stanowiła atrakcyjny element domowej scenerii. 

Całe wnętrze (280m2!) zostało podzielone na strefę dzienną, która jest dostępna dla gości oraz prywatną, stworzoną z myślą wyłącznie o domownikach. Do tej pierwszej należy obszerny, 70-metrowy salon z jadalnią. Za nią zaaranżowano gabinet, w którym znajdują się ciemne, proste meble i niewielka liczba dodatków. W salonie w oko wpadają od razu skórzane siedziska, marmurowy stolik kawowy i lampa marki Quasar projektu Jana Pauwelsa.

Po drugiej stronie, w głębi apartamentu znajduje się strefa prywatna z trzema sypialniami (każda z nich jest z łazienką). To przestrzeń przeznaczona nie tylko do spania, ale także do odpoczynku. Zaaranżowano ją podobnie jak część dzienną w spokojnych beżach, brązach i bieli.