Realizacja jlw studio

Wielbicieli prostoty i loftowych klimatów zapraszamy dziś do obejrzenia realizacji na warszawskich Włochach. Za aranżacją tego wnętrza stoi Joanna Lemka-Wójcik z jlw studio. Całkiem niedawno pokazywaliśmy Wam zaprojektowany przez nią apartament na Zawadach z hiszpańskim fotelem i gołębią szarością w roli głównej (zobaczycie go TUTAJ). Dzisiejszy projekt także stawia na szarość, natomiast pierwsze skrzypce gra tu betonowy minimalizm. O klimacie wnętrza w dużej mierze zadecydowali właściciele. - Inwestor od samego początku był zdecydowany co do stylistyki mieszkania i doskonale wiedział jaki efekt chciałby osiągnąć. Przed pierwszym spotkaniem miał nawet spisane wszystkie swoje wymagania w podpunktach. Priorytetem Pana Adama było stworzenie przestrzeni łatwej do sprzątania – stąd brak płytek i tym samym fug, wiszące szafki nocne, szafki RTV i konsola oraz sofy na wysokich nóżkach - tłumaczy Joanna Lemka-Wójcik. 

Betonowy minimalizm w mieszkaniu

Minimalizm w mieszkaniu to wymarzony styl dla osób, które utrzymują "zakupową" dyscyplinę i nie są typowymi zbieraczami. Co dla niektórych wydawać może się niezbyt przytulne, dla innych jest czystą, miłą la oka formą, bez zbędnych, czasami męczących deseni i gadżetów. Jak to wygląda w praktyce w mieszkaniu we Włochach? Na całej powierzchni (56m2) została wykonana posadzka z mikrocementu, nie ma też listew przypodłogowych. Oświetlenie to głównie minimalistyczne spoty i plafony – brak tu rozbudowanych żyrandoli czy dekoracyjnych kinkietów. Kuchnia połączona jest tu z przestrzenią dzienną. Chłodną paletę barw (szarość, biel i grafit) ociepla karmelowy odcień tapicerki kanapy i fotela i drewno stolika kawowego. Naprzeciwko znalazła się podwieszana komoda rtv i telewizor. Całe mieszkanie jest zresztą materiałowo i kolorystycznie bardzo spójne, wręcz monochromatyczne. Obok wymienionych już wcześniej kolorów pojawia się granat (zabudowa w przedpokoju, szafa w sypialni i biblioteka). Materiałowo królują mikrocement i beton, z którego zrobione zostały również spoty i plafony. Blat kuchenny i znajdujący się tuż nad nim panel międzyszafkowy to spiek kwarcowy.  Do jednego z blatów roboczych, pełniącego funkcję wyspy kuchennej/baru dostawiono czarny stół i krzesła pasujące odcieniem do zabudowy. 

Czytaj także: Loft na warszawskim Mokotowie

Prostota sprzyjająca wypoczynkowi i skupieniu

Sypialnia zaprasza do wypoczynku na łóżku o drewnianym zagłówku. Materac przykryto pikowaną, szarą narzutą. Zwisające z sufitu lampki na długich kablach dają nastrojowe światło. Na umocowanych do ściany stolikach nocnych można odłożyć przed snem biżuterię, zegarek, czy czytaną właśnie książkę. W sypialni znalazła się też spora zabudowa (w granatowym kolorze i z czarnymi, loftowymi uchwytami). Podobne szafy mamy też w gabinecie. Domowe home office - biurko z komfortowym fotelem oraz komputer stanęły tuż przy oknie. Za to po prawej stronie w ogromne, przygotowanej na miarę biblioteczce znalazł się księgozbiór gospodarzy.

Czytaj też: Mieszkanie na poddaszu. W środku miks stylu skandynawskiego z japandi

Minimalistyczna aranżacja łazienki

Łazienka ma w sobie kwintesencję loftowej surowości. Co się na nią składa? Mikrocement, prysznic z dużą deszczownicą, do tego prosta umywalka z szafką i czarne dodatki (także czarny grzejnik). Wszystko bez zbędnych dodatków i ozdobników. Mydło mamy tu w podwieszanym dozowniku, a kosmetyki ukryte na półkach (z małym wyjątkiem dla kilku dekoracyjnych flakonów perfum i dyfuzora zapachowego z patyczkami). 

Łatwy do utrzymania porządek

Zaleta stylu minimalistycznego w mieszkaniu? Zdecydowanie łatwo tu zachować porządek. Każda rzecz ma swoje miejsce (nie traci się cennych minut na długie i czasem nerwowe poszukiwania). Urania, kosmetyki, chemia, pamiątki, torby i inne rzeczy schowane są w pojemnych szafach. Nawet pralkę sprytnie ukryto tu w kuchennej zabudowie. Meble łatwo przetrzeć szmatką, by cieszyć się ładem. Brak dywanów i spora liczba podwieszanych mebli sprawiają, że z łatwością o czystość na podłodze może zadbać robot sprzątający.  

Czytaj również: 5 sposobów na porządek w szafie