Niespełna dwa tygodnie temu Polskę odwiedził Prezydent Donald Trump wraz z żoną. Pisaliśmy Wam wtedy o tym, że pierwsza para USA zatrzymała się w apartamencie prezydenckim hotelu Marriott. Za to już w najbliższy poniedziałek na Okęciu wylądują Księżna Kate i Książę William wraz z dziećmi - Księżniczką Charlotte i Księciem Georgem.

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej przybywają do Polski z oficjalną, trzydniową wizytą. Czeka ich cała masa spotkań i rozmaitych aktywności (między innymi zobaczą się z Prezydentem Andrzejem Dudą, odwiedzą Muzeum Powstanią Warszawskiego, spotkają młodych przedsiębiorców w warszawskim Spire, wezmą udział w przyjęciu w Starej Oranżerii, wybiorą się do Gdańska). Szczegóły wizyty poznacie TU. Gdzie zamieszkają Kate i William wraz z dziećmi? Wiemy! Zatrzymają się w Belwederze. Potwierdziliśmy tę wiadomość w Biurze Prasowym Kancelarii Prezydenta.

Do dyspozycji księżęcej rodziny w Belwederze przygotowano dwukondygnacyjny apartament z malowniczym widokiem na Łazienki Królewskie. Mamy nadzieję, że przypadnie on do gustu książęcej parze.

Przypominamy, że Belweder to Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej znajdująca się w Warszawie, przy ulicy Belwederskiej 54/56. Klasycystyczny pałac, w formie którą w zasadzie znamy do dziś, wybudowano w latach 1819-1822 według projektu Jakuba Kubickiego. Wcześniej wznosił się na tym miejscu pałac barokowy. Nazwa Belweder pochodzi od włoskich słów bel vedere, co znaczy "piękny widok". Wnętrza Belwederu zobaczycie oczywiście w naszej galerii.