Na co dzień zużywamy w naszych domach dużo więcej wody, niż tak naprawdę potrzebujemy. Nawet jeśli bardzo staramy się uważać na to, aby kran nie pozostawał odkręcony zbyt długo, to wciąż podczas czynności takich jak mycie warzyw czy mycie rąk rzadko się to udaje. Z myślą zarówno o ekologii, jak i bezpieczeństwie, i z wyjątkową estetyką na uwadze, marka Franke stworzyła hybrydową baterię kuchenną Atlas Neo Sensor, którą uruchamia się tradycyjnie i bezdotykowo. 

Jak to właściwie działa? Atlas Neo Sensor posiada czujnik podczerwieni. Gdy zbliżymy dłoń na odległość max 7 cm woda popłynie zwartym, laminarnym strumieniem przez 30 sekund. To wystarczy, aby opłukać ręce podczas gotowania czy umyć owoce - mamy przeczucie, że pokochają ją wszyscy miłośnicy pieczenia. 

Atlas Neo Sensor 

Bateria Atlas Neo Sensor to idealny duet funkcji i estetyki. Jest idealną definicją współcześnie dobrze zaprojektowanego produktu.

Z jednej strony ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków i dbanie o higienę, pozwala na realne zmniejszenie zużycia wody i jest też bardzo wygodna - jej system pozwala na regulację temperatury wody i precyzyjne ukierunkowanie strumienia. Z drugiej strony, nowa bateria kuchenna Franke jest rozwinięciem popularnego modelu Atlas Neo - przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym estetom. Spójna, nowoczesna forma ozdobi kuchnię, a dyskretnie umiejscowiony w korpusie czujnik harmonijnie komponuje się z linią baterii. 

Model dostępny jest w dwóch wykończeniach: stali szlachetnej i czarnej stali szlachetnej z odporną na uszkodzenia powłoką PVD. I co ważne, elektroniczny czujnik nie wymaga podłączenia do gniazdka, do jego zasilania wystarczą 4 baterie. Więcej informacji o tej rewolucyjnej nowości znajdziecie TUTAJ