Wodospad, dysze do hydromasażu, jacuzzi i przeciwprąd to atrakcje, jakie czekają na gości nowootwartego basenu rekreacyjnego w hotelu Raffles Europejski Warsaw przy Krakowskim Przedmieściu. Tuż przy wejściu do strefy SPA możemy podziwiać odrestaurowaną mozaikę naścienną Krystyny Kozłowskiej z 1961 roku, przedstawiająca “Porwanie Europy”. Jej temat wiąże się z nazwą hotelu. Basenową nieckę wyłożono niebiesko-białymi,  mozaikowymi kafelkami. Ściany całego pomieszczenia razem z charakterystycznym sklepieniem sufitu, mienią się za to na złoto (miks błyszczących brązowych, złotych, rudych i białych płytek).

Basen znajduje się w hotelowych podziemiach. I tu czas na ciekawostkę - w XIX wieku umieszczono tu skarbiec. Z zachowanych ogłoszeń prasowych z początku XX wieku wiadomo, że właśnie w nim stały depozytowe skrytki dla klientów dwóch banków, jakie działały w budynku Hotelu Europejskiego w przedwojennej Warszawie – Banku Zjednoczonych Ziem Polskich oraz Banku Przemysłowego Warszawskiego. 

Z basenu można korzystać w godzinach od 6:00 do 22:00. Pojedyncze wejście to wydatek 150 zł. Dodatkowo skorzystać można z szerokiej oferty zabiegów dostępnych w Raffles Spa.