Basen w Parku Kultury w Powsinie pod Warszawą powstał już w 1958 roku. Za ukończoną w tym roku przebudowę i modernizację obiektu odpowiadają pracownia rpsarchitekci i Moris Polska. Obiekt zyskał właśnie zupełnie nowe oblicze, a pierwszych po remoncie gości przyjął w zeszły weekend. 

Na terenie całego kompleksu wymieniono rurociągi. Pracuje tu także zupełnie nowa stacja uzdatniania wody. Odnowione szatnie, toalety i prysznice znalazły się w budynku z drewnianą elewacją. Powstały drewniane, specjalnie wyprofilowane leżanki, a także pergole dające cień nad jednym z basenów. Zrelaksować można się także na leżakach lub w wiklinowych koszach z siedziskami. Dzieciom z pewnością spodoba się wodny plac zabaw, plac zabaw w formie statku, żółta zjeżdżalnia i brodzik. Basen sportowy dla dorosłych jest oddalony od obiektów dla najmłodszych gości obiektu - tak by zminimalizować ryzyko wpadnięcia malucha do niecki. Całość otoczona jest soczystą zielenią. Na stronie Powsińskiego Parku czytamy:

Na terenie wokół basenów posadzono łącznie 1227 roślin. W tym 309  krzewów ozdobnych, 180 krzewów szpalerowych, 428 traw i bylin, 310 roślin cebulowych.
Teren po rekultywacji zyskał 2719,08 m2 trawników. Na terenie zainstalowano różnej wysokości kamienne gabiony w naturalny sposób dopełniające przestrzeń pomiędzy istniejącymi drzewami i alejkami. 

Ceny biletów znajdziecie na stronie internetowej obiektu.