Gdzie trafiliśmy tym razem? Do domu z ogrodem w Górkach pod Opolem. Mieszka tu małżeństwo z trójką synów. W projekcie stworzonym przez pracownię FABRYK-ART (Agata Chomiak i Maciej Ferenc) dominują beże, biele, szarości oraz ocieplające wnętrze drewno. Naturalny klimat tego uniwersalnego wnętrza rozświetliły oprawy polskiej marki AQForm.

Barwy natury w domu

Sercem domu jest zdecydowanie jadalnia. Właściciele lubią gościć rodzinę i przyjaciół i to tu, przy stole z litego drewna (projekt pracowni FABRYK-ART) odywają się liczne spotkania i biesiady. Jasny blat stołu zestawiono tu z krzesłami wykończonymi szarą tapicerką oraz z plecionymi abażurami lamp. Jadalnia łączy ze sobą otwartą kuchnię i część wypoczynkową. Całość utrzymana jest w kremowych bielach i beżach. Na ich tle wyróżniają się ceglasta wyspa kuchenna, ścianka za telewizorem i zasłony w tym samym kolorze. Ten bardziej intensywny odcień powtarza się jeszcze w łazience. A skoro o niej już mowa, to warto zwrócić uwagę na to, że również w tym pomieszczeniu także dominują naturalne materiały wykończeniowe: drewno oraz ponadczasowe lastryko. Nam w oko wpadła wolnostojąca wanna. 

Kolejny motyw, który powtarza się tu w różnych wnętrzach to drewniane lamele. Projektanci wykorzystali je nie tylko na ścianach w wiatrołapie, ale także na obudowie kominka. W sypialni lamele sprytnie wydzielają mały kącik do pracy dla gospodarzy. Tutaj też wszystko spowite jest w delikatnych beżach i brązach (lniana pościel, tekstylny zagłówek łóżka). Podobną kolorystykę utrzymano w pokojach dziecięcych. 

Gra światła

Cechą szczególną projektu jest zastosowanie w całym domu tych samych opraw oświetleniowych. Oczywistym wyborem były podwójne i pojedyncze oprawy z linii SLEEK polskiej marki AQForm w wersji natynkowej oraz wpuszczanej. - To oświetlenie docenił nawet fotograf, który zwrócił uwagę na to, że wszystkie oprawy mają tak samo dobraną temperaturę światła 3000K. W tak oświetlonym wnętrzu nie męczy się wzrok, a ciepłe światło sprawia, że domownicy są bardziej wypoczęci i pozytywnie nastawieni – podkreśla Agata Chomiak z pracowni FABRYK-ART.