Tkanina artystyczna - wystawa

Dobra wiadomość dla miłośników kilimów, gobelinów i tkactwa. Do 15 marca w Galerii DAP w Domu Plastyka (przy ulicy Mazowieckiej) w Warszawie oglądać można wystawę poświęconą twórczości Barbary Basiewicz. Zobaczymy na niej tkaniny wykonane przez artystkę na przestrzeni ostatnich 10 lat. Barbara Basiewicz od lat wierna jest tradycji tkackiej. 
- Nie zważając na zmienne mody panujące w dziedzinie sztuki włókna, Barbara Basiewicz pozostaje konsekwentna w swoich wyborach artystycznych: doskonali technikę wykonania, opartą zawsze na bazie osnowy i wątku. To wystawa, która budzi dobre emocje i nastraja optymistycznie – udowadnia nam, że tradycyjna tkanina warsztatowa jest w dalszym ciągu ważnym środkiem wyrazu artystycznego, a z pewnością pozostanie nim również w przyszłości. Takie jest przeznaczenie splotów i takie są sploty przeznaczenia - opowiada o artystce i o ekspozycji kuratorka Joanna Lohn-Zając.

Barbara Basiewicz - bio

Barbara Basiewicz (urodzona we Lwowie, rocznik 1943) ukończyła warszawskie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w 1962 roku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (wydział Malarstwa, specjalizacja: tkanina artystyczna). Artystka jest wieloletnim pracownikiem Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, gdzie zajmowała się konserwacją tkanin. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy