W sesjach zdjęciowych do jego projektów wzięli udział między innymi: Katarzyna Figura, Anna Jopek, Natalia Przybysz, Sylwia Chutnik, Joanna Bator i Tomek Lipiński. Wydarzenie uświetni występ śpiewaczki operowej Elwiry Janasik, Miss God oraz niezależnych tancerek.

Na koncercie zabrzmią utwory nawiązujące do poszczególnych albumów fotografii Tomka Sikory: „Harmonia”, „Dysharmonia” oraz „Tribute to colors”. Elwira Janasik mezzosopran wykona między innymi arie C. Saint-Saensa, Ch. W. Glucka, W. A. Mozarta, G. Verdiego, wysłuchamy również pieśni M. Karłowicza, P. Czajkowskiego i S. Rachmaninova. W programie także ukaże się eksperyment muzyczny dwóch artystek: Elwiry Janasik oraz Miss God. To będzie performans artystyczny, połączenie śpiewu operowego mezzosopranu z aranżacjami stworzonymi przez Miss God. Celem projektu będzie nadanie muzyce lamentu Dydony H. Purcella oraz ariom klasycznym nowego znaczenia przez zmianę kontekstu wykonawczo-brzmieniowego. Wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik producenckich oraz brzmień elektronicznych.

– Wystawa dzieł Tomka Sikory stanowi zwieńczenie naszej długoletniej współpracy. Ponadto w leśnej Ostoi Sztuki i w Zamku Sarny nakręcimy kontynuację filmu „Mary Jagi” zrealizowanego przez Andrzeja Miękusa i Mateusza Wajdę, który stanowił integralną część naszego projektu „Royal” w Zamku Królewskim – zapowiada Jaga Hupało.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wystawa potrwa do końca września tego roku. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

O artystach:

Jaga Hupało – artystka włosów, hair performer, kreatorka wizerunku indywidualnego, scenicznego i artystycznego. Pierwsza kobieta, która zmieniła oblicze polskiego fryzjerstwa, podnosząc je do rangi sztuki. Laureatka medalu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz tytułów takich jak „Designer of the Year” i „Personality of the Year” od Intercoiffure Paris.
Jej twórczość była prezentowana między innymi w Barbican Centre w Londynie, podczas NOISE London 2016, w ramach Los Angeles Fashion Film Festival, Berlin Fashion Film Festival i autorskich pokazów w Nowym Jorku, Paryżu i Warszawie, na tygodniach mody w Lizbonie, Londynie, Berlinie i Warszawie oraz w topowych magazynach, takich jak Vogue Italia, Vogue Polska, Harper’s Bazaar, ELLE, L’Officiel. Zaprojektowała peruki do wielu wspaniałych wydarzeń scenicznych Oper Narodowej, Teatru Muzycznego ROMA, Teatru Muzycznego w St. Petersburgu, Teatru Polskiego, Teatru Transatlantyk oraz Teatru Dramatycznego, jak i wydarzeń artystycznych między innymi w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki i Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim.

Tomek Sikora – Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 84 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły” zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. W 2011 roku powstał album „Fryderyk Chopin”. nastroje kompozytora w obrazach fotograficznych Tomka Sikory. W 2014 Boni libri wydaje album „Cztery pory roku”. W 2018 Agora publikuje wywiad Doroty Wodeckiej ilustrowany zdjęciami w książce „Kapitalnie” 2013 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej. 2014 Laureat nagrody miasta stołecznego Warszawa.

Dla nas wspaniały przyjaciel Pracowni oraz wielka osobowość.

Elwira Janasik – mezzosopran Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Cieśli. Laureatka II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu 2019, finalistka Międzynarodowego Konkursu im. A. Didura w Bytomiu, gdzie otrzymała nagrodę specjalną Wiesława Ochmana oraz finalistka Ogólnopolskiego Konkursu im. B. Paprockiego w Bydgoszczy w 2020 roku. Wielokrotna stypendystka MKiDN oraz Stypendium Fundacji Pro Polonia Society. Jest laureatką pierwszych miejsc na festiwalach i konkursach o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym: III nagroda na IV Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, III nagroda na XIV Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym „W Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej”. W 2013 r. Otrzymała nagrodę dla najlepszego mezzosopranu na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde. Występowała, kreując główne partie w teatrach operowych w całej Polsce, jak również zagranicą: Teatr Wielki w Łodzi (Straszny dwór – Jadwiga, Holender tułacz – Mary), Opera Bałtycka( Rigoletto – Magdalena, Nabucco – Fenena, Madame Butterfly – Suzuki, Straszny dwór – Jadwiga), Opera na Zamku w Szczecinie (Carmen – Mercedes) ,TWON (Sen nocy letniej), Teatr Polski w Poznaniu (Trojanki wg Eurypidesa – Kasandra), Warszawska Opera Kameralna (La Clemenza di Tito – Sekstus, Idomeneo – Idamante), Collegium Nobilium w Warszawie, Teatro Lope de Vega w Hiszpanii, Festiwal „Dramma per musica” (L.Vinci – Semiramida Riconosciuta), Teatr Muzyczny w Lublinie (Baron cygański – Czipra), Festiwal Drama per Musica główna rola w oratorium San Giovanni Battista A. Stradella.

Miss God – wokalistka i producentka muzyczna. Tworzy dźwięki z podświadomego kosmosu w elektro oprawie. Agnieszka Szydłowska, dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia, określiła Miss God jako „artystkę osobną, własną”. Kierunek w którym zmierza to alternatywny hip - hop z domieszkami vaporwave cloudrap oraz chillwave.

Joanna Drabik – Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im.Ludomira Różyckiego w Bytomiu(2007) i pedagogiki baletowej Uniwresytetu Muzycznego Fryderyka Chopna w Warszawie (2013).Laureatka konkursów baletowych w kraju i za granicą: III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku 2007, finalista Konkursu Baletowego „Złote Pointy“ w Szczecinie oraz „Citta di Rieti“ we Włoszech. W tym samym roku zdobyła I mejsce w III Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu. W 2007 roku otrzymała angaż w teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie występowała w licznych spektaklach baletowych m.in: Jezioro Łabędzie (Irek Muchamiedow), Śpiąca Królewna (Jurij Grigorowicz), Bajadera (Natalia Makarowa), Tristan, Kurt Weill, In Light and Shadow (Krzysztof Pastor), Concerto Barocco (George Balanchine), Artifact Suite (William Forsythe), Zielony Stół (Kurt Joss)Alpha Kryonia Xe (Jacek Przybyłowicz). Jako artystka Polskiego Baletu Narodowego, po wykonaniu partii Wybranej w Święcie wiosny w wersjach Wacława Niżyńskiego i Maurice‘a Bejarta oraz Naszej Kobiety w balecie 
I przejdą deszcze... Krzysztofa Pastora została awansowana na koryfejkę. W 2013 roku  po raz pierwszy wzięła udział w V edycji warsztatatów choreograficznych dla tancerzy Polskiego Baletu Narodowego Kreacje. Zaprezentowała swoją pracę choreograficzną Kwartet (muz. W. Lutosławski Gry Weneckie, cz. I – Ad libitum). Następnie podczas VI, IX i X edycji warsztatów choreograficznych stworzyła kolejne etiudy choreograficzne: Szpile (muz. Tom Waits, Simone Diaz), Momentum (muz. M.Richter, J.Talbot), Mów don’t move (muz. N.Jaar, Ugress, N. Simone). Ostatnia jej praca była prezentowana podczas XI edycji Kreacji w Teatrze Wielkim „coś pomiędzy“(muz. Nino Rota, Tom Waits, Total Stereo i Kevin Morby). Trzy razy prezentowała swoje choreografie podczas festiwalu Warsow Dance Days.
W 2015 roku w ramach międzynarodowego projektu dla młodzieży stworzyła choreografię IN/Out (muz. W. Kiar), która została zaprezentowana w Operze w Oslo oraz w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. W 2018 roku zostala zaprszona do Opery we Wroclawiu, gdzie realizowala kolejny projekt choreograficzny z tamtejszymi tacenrzami. W 2019 roku zrealizowała spektakl #Hasztag#M19 z sopocką grupą tancerzy MOLOLO i w tym samym roku zdobyła III miejsce podczas Konkursu Choreograficznego w Tarnowie. Dodatkowo współpracuje ze szkołami baletowymi w Warszawie i w Bytomiu, przygotowując choreografie na konkursy baletowe i koncerty dyplomowe.

Paulina Magier – Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku (2015). Laureatka konkursów baletowych w Polsce : II miejsca w XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku 2015, oraz w tym samym roku wyróżnienie na Konkursie Baletowym „Złote Pointy” w Szczecinie. W 2015 roku została przyjęta do Polskiego Baletu Narodowego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Występowała w wielu spektaklach m.in.: „Bajadera” (Natalia Makarowa), „Dama Kameliowa” (John Neumeier), „Wesele” (Bronisława Niżyńska), „Dziadek do Orzechów” (Wayne Eagling), „Jezioro Łabędzie” (Krzysztof Pastor).