Dziś pokazujemy Wam trzynaście oryginalnych domków dla kotów, które powstały specjalnie dla organizacji FixNation, opiekującej się bezdomnymi kotami w USA. Twórcy miniaturowych budowli to najlepsze biura architektoniczne i studia designu z Los Angeles. To właśnie to miasto ma największą (co najmniej milionową) populację bezdomnych kotów w całych Stanach. Cały projekt nazywa się Architects for Animals® “Giving Shelter”. Dochód ze sprzedaży domków wspomoże znacząco zwierzaki w potrzebie.   

"Zaprojektowane w akcji domki dla kotów są niezwykle kreatywne, a projektanci poświęcili dużo czasu na to, by sprawdzić w jaki sposób koty rzeczywiście wchodzą w interakcje z takimi przedmiotami. [...]. Są to prawdziwe dzieła sztuki z możliwością praktycznego zastosowania." - powiedział o projektach współzałożyciel FixNation i dyrektor wykonawczy Karn Myers. Jakie domki znajdziemy wśród trzynastu propozycji? Bardzo pomysłowe! Jest sznurkowa kula kryjówka ( Abramson Teiger Architects), są także rury służące do zabaw (D3 Architecture,  HOK), jest domek z kolorowymi okienkami i kulą disco (CallisonRTKL) oraz drewniana konstrukcja przypominająca harfę (Stantec).

Czy któryś z projektów przypadłby do gustu Waszym pupilom? Jeśli lubicie niebanalny design dla czworonogów przypominamy jeszcze ciekawe, japońskie meble dla kotów