Dziś pokazujemy Wam Apartamenty Monka w Toruniu projektu architekta Pawła Tatary i pracowni Znamy się. Dziewięć stylowych i jednocześnie nowoczesnych wnętrz mieści się w samym sercu Torunia w zabytkowym spichlerzu przy ulicy Piekary. Inspiracje? Historia i architektoniczny detal.  

Na piętrze drugim i trzecim budynku znajdują się apartamenty dwupiętrowe z antresolami. Na piętrze czwartym jednopoziomowe, ale za to z miejscowo wysokimi sufitami doświetlonymi za pomocą okien połaciowych. Elementem stylistycznie łączącym wszystkie wnętrza Monki jest kolorowa, stalowa “kostka”. Znajduje się ona zawsze w centralnym punkcie mieszkania i pełni funkcję łazienki. W każdej z nich mamy ozdobny witraż będący graficzną interpretacją charakterystycznych zabytków Torunia. Poszczególne wnętrza różnią się detalami. I tak na przykład elementy z apartamentu nr 2 nawiązują do sklepienia trójdzielnego z toruńskiej Katedry św. Janów, a w apartamencie nr 4 mamy motyw dekoracyjny w postaci trójliścia. 

Wnętrza są jasne (białe ściany, podłogi z naturalnego drewna, białe kafelki). Na uwagę zasługują wyeksponowane przez architektów belki stropowe. W apartamentach rosną żywe kwiaty. Na parterze budynku funkcjonuje dobrze znana torunianom restauracja.