Formę budynku, który dzisiaj prezentujemy wymusił nietypowy, trójkątny i trudny kształt działki w centrum Łodzi. Nieopodal ulicy Piotrkowskiej już niedługo stanie apartamentowiec w kształcie... żelazka. Stąd właśnie nazwa New Iron. Za projekt odpowiada Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt.

Budynek będzie składał się z 5 - 6 kondygnacji oraz trzech różnych wysokości: 26, 22 i 18 metrów. Takie zróżnicowanie wysokości wynika z konieczności zastosowania się do zapisu planu miejscowego. Poprzez zrównanie się z sąsiadującym budynkiem, architekt nawiązuje również do okolicznej architektury. - Zaokrąglony narożnik budynku przy skrzyżowaniu z ulicą Wólczańską zaprojektowałem jako szklaną bryłę biegnącą od 2 do 6 kondygnacji budynku. Na parterze kontynuacją szklanej tuby jest okrągły słup podtrzymujący nadwieszenie. Ostatnia, najwyższa kondygnacja budynku jest przeszklona i tworzy ze szklanym narożnikiem jedną bryłę. Zabieg ten ma na celu podkreślenie kształtu działki i zaakcentowanie strefy zwiększonej wysokości – wyjaśnia Marcin Tomaszewski.

Ramy dzielące elewacje budynku na mniejsze przestrzenie oraz elementy dekoracyjne w postaci pionowych pilastrów wystających przed elewację budynku wykończone zostaną kamieniem w kolorze grafitowym. W przestrzeniach pomiędzy oknami zaprojektowano elementy dekoracyjne wykonane z metalu. W New Iron powstaną mieszkania (duże i małe), podziemny parking oraz lokale usługowe na parterze. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na przełom kwietnia i maja 2021 roku.