Tym razem zabieramy Was na wirtualną wycieczkę do Mińska na Białorusi. Mieszkanie, które dziś pokazujemy zaprojektowała Svetlana Koleda z KOS studio. Apartament ma 130 metrów kwadratowych powierzchni i powstał dla rodziny z dwójką dzieci. Pasją pana domu jest lotnictwo. Stąd wiele nawiązań do podniebnego hobby - lampy w kształcie chmur i wyłącznie naturalne kolory, które widać z loku ptaka. Główna inspiracja? Piosenka grupy J:МОРС - Крылы  (Skrzydła) o dwóch Białorusinach podróżujących samolotem dokoła świata.

Salon połączony z aneksem jest funkcjonalny, a do tego jasny i przestronny. Wyspa kuchenna (pełniąca także rolę stołu) i blat wykonane zostały z lastryko z kolorowymi akcentami. W części wypoczynkowej znajdziemy granatową sofę, bujany fotel B and B Italy okryty lekkim futerkiem i żółtą lampę Moooi, która wygląda niczym współczesna rzeźba. Sypialnia właścicieli to prawdziwa  oaza spokoju. Atmosferę sprzyjającą relaksowi tworzą tu kolory ziemi, miękki dywan od Moooi, filcowe ukraińskiej marki Faina Design i klimatyczna fotografia.

W pokojach dzieci uwagę przyciągają zaprojektowane na wymiar meble ze sklejki. Rodzina lubi się zbierać na wspólnym muzykowaniu w pokoju przeznaczonym specjalnie do tego celu. Swoje miejsce znalazły tu perkusja i pianino (wpasowane w dębową zabudowę kryjącą wiele domowych skarbów). Łazienka to już minimalizm i zręczna gra czernią i bielą.