Dzisiaj zaglądamy na 50 piętro warszawskiego apartamentowaca ZŁOTA 44 do mieszkania o naprawdę imponującej powierzchni (aż 480 metrów kwadratowych!). Wykończeniem apartamentu 504. zajęła się londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot. 

Apartament na 50 piętrze wieżowca

Słupy i sufity pokryto tu betonem licowym, który poza właściwościami dekoracyjnymi wpływa na zmniejszenie utraty ciepła. Na podłogach znajduje się drewno orzecha amerykańskiego. W łazienkach znajdziemy biały marmur Calacatta i czarny Aziza. Kuchenny blat wykonano z marmuru Nero Marquina, podobnie jak ścianę ponad nim. Spektakularna mosiężna przesłona ogradza kuchnię od reszty apartamentu (złote bloki możemy otwierać i zamykać w zależności od potrzeb). Jeden pokój pełni funkcję sali konferencyjnej, a jego dogodny układ pozwala na indywidualną aranżację na przykład w sypialnię. W przestrzeni otwartej znajdziemy także bar z lustrzaną ścianą, za którą znajduje się pokój z widokiem na północ. Zaaranżowano tu dodatkowo przestrzenną garderobę o powierzchni 12,3 mkw, pokój gospodarczy i toaletę.

Dopływ powietrza z zewnątrz jest możliwy za sprawą uchylnych paneli okiennych, które automatycznie zamkną się, gdy system wykryje silny wiatr. Woda, również filtrowana i uzdatniana, jest całkowicie bezpieczna do picia. Trójszybowa fasada apartamentowca zapobiega utracie ciepła z wnętrza apartamentu i redukuje hałas z zewnątrz, dzięki czemu wewnątrz doświadczamy ciszy i spokoju. 

„Tak duża i otwarta przestrzeń oferuje liczne możliwości. Nabywca może dostosować ją w stu procentach do własnych potrzeb, zmieniając układ pomieszczeń lub aranżując zupełnie nowe pokoje. Apartament zajmuje całą wschodnią ścianę budynku, skąd rozpościera się widok na sąsiadujący Pałac Kultury i Nauki,  z okien zobaczymy także północ i południe. Przestrzeń ta pełniła dotychczas funkcję pokazową, a dopiero od niedawna widnieje w ofercie biura sprzedaży ZŁOTEJ 44 – to wyjątkowa i niepowtarzalna propozycja na polskim rynku pierwotnym”. – mówi Clemens Lehr, Head of Amstar Europe.