Czy wiecie, że w ostatnim czasie to właśnie lamy przodują w wyszukiwarce Pinteresta? Podobno jedno z częściej szukanych tam haseł w temacie ozdób do dziecięcych pokoików to właśnie “lama decor”. Wcale nas to nie dziwi. Alpaki i lamy mają milutką sierść, sympatyczne pyszczki i są przyjazne. Te zwierzęta wykorzystuje się nawet w terapiach. Podobno przebywanie z alpakami redukuje stres i powoduje zmniejszenie lęków. Naprawdę trudno o lepszą rekomendację. 

Lamy i alpaki jako motyw przewodni dziecięcego pokoju? Pomysł brzmi świetnie, wpisuje się w aktualne trendy i nie jest trudny w realizacji. Jakie konkretne rozwiązania polecamy? Plakaty, grafiki, tapety oraz fototapety i naklejki na ścianę. Sprawdziliśmy te z oferty Pixers - wybór jest ogromny. Są słodkie obrazki, zwierzaki w połączeniu z motywującymi napisami, intensywne wzory, są też lamy w nieco bardziej poważnym wydaniu, których w swym pokoju nie powstydzi się i nastolatek.

Całe mnóstwo gadżetów z lamami dla dzieci znajdziecie teraz w sklepach Flying Tiger Copenhagen. Są śniadaniówki (od 4 złotych), piórniki za 10 zł, notatniki,  kosmetyczki, papierowe kubki i pudełka na lunch.  Dzieci z pewnością ucieszy też mięciutka lama - maskotka. Te od Lamy z Palamy są wykonane ręcznie w Polsce, w środku mają łuskę gryki, a do tego noszą urocze, miniaturowe ubranka. Wytropiliśmy też kołderkę z rysunkiem lamy u Maki Mon Ami. Warta uwagi jest także pościel z naturalnego włókna alpaki na przykład taka od My Alpaca. Wełna ma wyjątkowe właściwości termoregulacyjne i hipoalergiczne, poza tym nie zatrzymuje wilgoci i co ważne szczególnie dla alergików nie pozwala na rozwój roztoczy. Jedynym minusem jest jej dość wysoka cena.