Sklep szwedzkiego domu mody Acne Studios otwarto niedawno w dzielnicy artystów Brera przy Piazza del Carmine w Mediolanie. Jego pojawienie się zapowiadał różowy tramwaj z logo marki jeżdżący po mieście. Według słów dyrektora kreatywnego marki Jonny'ego Johanssona poszukiwania lokalu idealnego trwały pieć lat. W końcu sie udało. Acne cieszy się teraz butikiem o pięknym wnętrzu, świetnie wpisującym się w filozofię brandu.

Do środka zapraszają duże okna zakończone łukami. Są pozbawione szprosów, przez co wnętrze sklepu niejako otwiera się na ulicę. Granitowa (rosa di Baveno) podłoga w butiku jest na tym samym poziomie co chodnik, wnętrze jest więc łatwo dostępne. Tym samym granitem oraz polerowaną stalą obłożone są też niektóre ściany. Z granitu zrobiono też niskie stoły do ekspozycji towaru. Te kamienne meble przywodzą na myśl stare rzeźby. Kilka słów nalezy się sufitowi. Jest w kultowym już kolorze millennial pink. Podwieszono na nim oryginalną, stalową instalację z oświetleniem. Półki i wieszaki są również stalowe. 

Jak się Wam podoba takie połaczenie szarości, różu, stali oraz granitu? A może udało się Wam już odwiedzić ten sklep podczas wakacyjnych wojaży?