Szlachetne,  głębokie kolory, ponadczasowe i eleganckie formy, a ponadto perfekcyjne rzemiosło - nowa polska marka A'miou Home od początku wysoko ustawiła sobie poprzeczkę. W ofercie marki znajdziemy m.in. pufy, poduchy i poduszki z pięknych materiałów, naczynia z ceramiki czy bambusa, eleganckie pudełka z laki, kosze w zachwycającej palecie barw wyplatane z naturalnych materiałów, takich jak liście palmowe, bambus, hiacynt wodny, trawa morska. Znajdziemy także stoły, stoliki i stołeczki i mnóstwo eleganckich drobiazgów.

Jak powstała marka a'miou?

Podczas dalekich podróży twórców marki a'miou zachwyciły umiejętności rzemieślników i bezpretensjnalna uroda rzeczy powstających w małych (często rodzinnych) manufakturach. Tak zrodził się pomysł na kolekcję mebli i dodatków do domu. Za szlachetne kolory i formy odpowiada Magdalena Kujszczyk - architektka, scenografka i współtwórczyni marki, a manufaktury, który zostały starannie wybrane, zapewniły mistrzowskie rzemiosło i najlepsze naturalne materiały.

Oto fragment inspirującego wywiadu z Magdaleną Kujszczyk, który w całości możecie przeczytać w specjalnym wydaniu ELLE Decoration Dolce Vita:

ELLE Decoration: (...) Od progu wiedziałam, że będę miała okazję poznać osobę ceniącą piękne rzeczy. Czy chcesz, żeby właśnie takie emocje wzbudzały przedmioty znajdujące się w kolekcjach marki a'miou?

Magdalena Kujszczyk: Emocje są dla mnie najważniejsze: intuicja, ułamek chwili, przypadkowe zdarzenia potrafią przecież zmienić nasze życie. Można powiedzieć, że w taki sposób powstała marka a'miou. Ta  firma to moje marzenie. Zawsze fascynowało mnie piękno rzeczy. Skończyłam architekturę, tworzyłam scenografie teatralne, i telewizyjne - spokojnie mogłabym powiedzieć, że osiągnęłam w tych dziedzinach duże sukcesy, ale wciąż czułam twórczy niepokój. Szukałam swojego miejsca na ziemi, scalenia wszystkiego, co kocham: podróży, fascynacji Azją, architekturą, rzemiosłem.

GALERIA A'MIOU >>>>

Tekst: Ela Stasiak

Zacytowany fragment rozmowy pochodzi z wywiadu przeprowadzonego przez Redaktor Naczelną magazynu ELLE Decoration Małgorzatę Sczepańską z Magdaleną Kujszczyk. Wywiad w pełnej formie ukazał się w ELLE Decoration Dolce Vita 2/2016