Minimalistyczne wnętrza świetnie dogadują się z szalonymi dodatki, a te przytulnie „zagracone” chętnie goszczą stonowane dekoracje. Aby każdy dom znalazł dla siebie coś ciekawego i oryginalnego, prezentujemy 8 marek strefy design, które spotkacie na Slow Weekendzie 10 i 11 czerwca w Soho Factory. Proponowane przez nie rzeczy, to nieoczywiste pomysły na wzbogacenie codziennej przestrzeni. Co więcej – tworzone z pasją i w Polsce!

1. Jagoda Stączek Grafika ilustrująca Tatry. Plakat na pewno znajdzie przyjemne miejsce w domach fanów górskich wycieczek. Pasuje zarówno do mniej jak i bardziej minimalistycznych wnętrz. Jagoda serwuje takie grafiki w różnych kolorach. Jej charakterystyczne i często abstrakcyjne prace, z pewnością zwrócą waszą uwagę podczas Slow Weekendu.

2. Pocket Garden Filcowe kieszenie z roślinami. Fragmenty ogrodu ukryte w filcowych kieszonkach, których głęboka szarość idealnie komponuje się z soczystą zielenią roślin. Te filcowe moduły stopniowo zarastają, tworząc zieloną ścianę. Jest to praktyczna ozdoba, która poza tym, że oczyszcza powietrze, świetnie i oryginalnie wygląda we wnętrzu domu.

3. Mia Home Passion – Ozdobne pudełko na listy. Zawsze jest problem z ich ulokowaniem. Zazwyczaj trafiają do przypadkowych książek, szuflad lub w koszu na śmieci. A gdyby tak fragmentem wystroju sypialni uczynić ładne pudełko dedykowane słowom naszych bliskich? Nie byłoby miło, przed snem przeczytać relację z wakacyjnej wyprawy rodziców lub jeden z pierwszych miłosnych listów od ukochanego?

4. 4rest – Kostki leśne. Same w sobie stanowią bardzo ładną dekorację w ciągu dnia, a wieczorem, wzbogacone świeczkami dodają wnętrzu ciepła i romantyzmu. Wybór takiej ozdoby to sprytny i nietypowy sposób zazielenienia domowej przestrzeni.

5. Robimystoły - Stół z wiązu. Czyż jadalnia to nie jedno z najważniejszych miejsc w domu? Skoro kuchnia jest jego sercem, to najlepiej byłoby wyposażyć ją w porządny stół dla całej rodziny. Ten z wiązu ma ciekawe słoje, prezentuje się świetnie i co najważniejsze jest porządnie wykonany. Właściciele firmy robimystoły, przyjmują indywidualne zamówienia, więc w trakcie Slow Weekendu można z nimi pogadać i umówić się na stworzenie niepowtarzanego mebla.

6. Qwiatki – Rośliny w słojach. A gdyby tak do wazonu zamiast kwiatów ciętych włożyć te w doniczce, a na dodatek je zamknąć i postawić na biurku? Albo w słoju umieścić mech z fragmentami lasu? Taka ozdoba uprzyjemni codzienne obowiązki domowe oraz błogie lenistwo.

7. Leżakownia – Drewniana lampa. Wykonana jest ręcznie, ze starego drewna rozbiórkowego. Charakterystyczne "rany" lub dziury po gwoździach nadają jej industrialny styl. Ta surowa dekoracja pasuje do męskiego wnętrza, chociaż na pewno również nie jedna kobieta skusiłaby się na takie cudo.

8. Dzambhala – Ręcznie wykonana nepalska szafka. Przedstawia niezwykły kunszt tamtejszych artystów. Jej drzwiczki, szafki oraz szuflady ozdobiono namalowanymi lotosami, które są buddyjskim symbolem pomyślności. Zastosowanie bogatej palety barw i wzorów, czyni mebel gratką dla odważnych.

Moda na nieoczywiste wplatanie elementów przyrody w dekoracje skradła nasze serca. Bez drewnianych mebli nie wyobrażamy sobie wnętrza, za to szalone akcenty w domu zaskakują i dodają mu pikanterii. Mamy nadzieję, że propozycje wystawców designu, Wam również przypadły do gustu. Z nimi i wieloma innymi ciekawymi twórcami spotkamy się 10 i 11 czerwca na Slow Weekendzie w Soho Factory. Jest to jedna z największych imprez lifestylowych w Polsce.

#KupujLepszeProdukty