Urlop to doskonały czas na poznanie nowych, nieznanych dotąd zakątków świata. Koniecznie wybierz się do jednego z miast oferujących nie tylko wypoczynek, ale i niecodzienne, niespotykane nigdzie indziej atrakcje. W naszym nowym zestawieniu umieszczamy 7 zaskakujących miejsc świata, które warto odwiedzić w wakacje.

1.    Salar de Uyuni, prowincja Daniel Campos, Boliwia

Zapierające dech w piersiach żywe, nasycone kolory i przypominające statyczne rzeźby bryły soli. Tak w wielkim skrócie wygląda Salar de Uyuni, największa kopalnia soli na świecie, znajdująca się w boliwijskiej prowincji Daniel Campos. Jeśli marzysz o obejrzeniu nadrealnego obrazu koniecznie odwiedź to miejsce.

2.    Góra Rushmore, Stany Zjednoczone

Pamiętasz film „Skarb Narodów: Łowcy Skarbów” z Nicolasem Cage' m w roli głównej? To właśnie w tym parku nakręcono jedną z ważniejszych scen w amerykańskiej kinematografii. Góra Rushmore stanowi doskonały przykład sztuki połączonej z przyrodą. W skale wykuto podobizny 4 najbardziej zasłużonych dla kraju prezydentów. Są to: George Washington, Thomas Jefferson, Thoedore Roosevelt i Abraham Lincoln.

3.    Park kwiatowy w Ashikadze, Japonia

Jeśli marzysz o spędzeniu wolnego czasu z dala od zgiełku wielkich miast, mamy dla Ciebie fantastyczną propozycję. Park kwiatowy w Ashikadze to wspaniała opcja dla osób żyjących na łonie natury i kochających rośliny. Na uwagę zasługuje glicyna, która na początku wiosny wydaje różowo -  fioletowe kwiaty. To zarazem najlepsza pora roku, by obejrzeć to intrygujące dzieło sztuki nie stworzone przez człowieka.

4.    Kapsztad, Republika Południowej Afryki

To propozycja dla tych, którzy na urlopie marzą o zwiedzaniu. Przejdź się wąskimi, urokliwymi uliczkami Long Street, najciekawszej ulicy miasta, odwiedź kilka małych, prowadzonych przez miejscowych sklepików, a już nigdy nie będziesz marzył o innym urlopie. Obok siebie znajdują się meczety i kościoły. Multikulturowość to kolejne dobrze znane oblicze Kapsztadu.

5.    Hongkong, Chiny

To jedno z tych miejsc, które nigdy nie zasypia. Gigantyczne galerie, muzea i najnowocześniejsze technologie. W Hongkongu wszystko jest naj. Metropolia słynie z wielkich drapaczy chmur i równie urokliwych zakątków, w których na własnej skórze przekonasz się, że przebywając tutaj możesz zanurzyć się w nieznanej dotąd kulturze.

6.    Praga, Czechy

Katedra św. Wita, Złota Uliczka, zamek na Hradczanach i średniowieczny, znajdujący się w centrum miasta Rynek. Ilość atrakcji w czeskiej Pradze powala na kolana! Przejdź się mostem Karola, zobacz jeden z najstarszych zegarów wieżowych na świecie i doceń tę europejską stolicę. Miasto najlepiej prezentuje się w złotych promieniach zachodzącego słońca. Idealny pomysł na wakacje, na romantyczną randkę i weekend we dwoje.

7.    Wyspa Arran, Szkocja

O wyspie Arran mawia się, że stanowi wizytówkę Szkocji w pomniejszeniu. Północna część atolu jest górzysta, możesz stąd zobaczyć Goat Feel, mający 870 m n.p.m. najwyższy szczyt, a także spędzić kilka dni bliżej naturalnego ekosystemu. Południowa część wyspy sprzyja spokojniejszym spacerom, słynie z łagodniejszych warunków klimatycznych.