Targi Rzeczy Ładnych, największe targi niezależnego designu w Polsce, już za chwilę w Warszawie. Po roku pandemicznej przerwy 11 i 12 września od 11:00 do 19:00 Centrum Praskie Koneser ponownie wypełnią niezależne polskie marki i projektanci. Wydarzenie jest częścią weekendu Targów Rzeczy Ładnych, podczas którego pokaże się w sumie aż 230 wystawców. Po dwóch dniach targi przeniosą się do internetu. Specjalnie dla Was zrobiliśmy małą selekcję ciekawych grfik i plakatów z części targi TRŁ PRINT. Bierzew nich udział aż 70 znakomitych ilustratorek i ilustratorów.

1. Miniatura Krystyny Rakowskiej
Szaromi to mała pracownia założona przez absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Macieja Rakowskiego, tworząca niezwykłe przedmioty użytkowe z papieru. Wśród asortymentu można znaleźć te urokliwe miniaturki autorstwa artysty plastyka Krystyny Rakowskiej.

2. Pocztówka z aktem -  yutego studio
Hanna Tricoire, ilustratorka z Wrocławia tworząca w ramach marki yutego studio, która tworzy przede wszystkim  ilustracje akwarelowe i ceramikę. Tę pocztówkę ze zgrabnym aktem i motywami fauny i flory powiesilibyśmy chętnie w sypialni. 

3. Pejzaż Agatay Stachowiak 
Ilustratorka tworzy swoje prace w technice rysunku digitalowego. Ilustruje i sprzedaje swoje dzieła w wysokiej jakości druku na pigmentowym na szlachetnym papierze. Lubimy jej portrety sportsmenek, ale szczególnie zauroczył nas ten pejzaż. Fioletowe słońce i kolorowe obłoki nad rzeką.

4. Plakat "The Shining" Bartosza Kosowskiego
 Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz filologii angielskiej we Wrocławiu. Od trzynastu lat zajmuje się plakatem filmowym, ilustracją prasową oraz portretem. Z bogatego, filmowego dorobku autora wybieramy plakat do "Lśnienia". Olśniewający!

5. Wstyd I Joanny Ambroz
"Inspiruje mnie seksualność, namiętności, emocje i sytuacje bez wyjścia" - mówi o sobie autorka. Nam od razu w oko wpadł jej "Wstyd I". 

6. "Beautiful Mind" Pawła Jońcy
Lubimy jego kreskę, baczne spojrzenie i intensywne kolory. Na swojej ścianie najchętniej zobaczylibyśmy "Beautiful Mind" z wędkarzem na lodzie. A może nie tylko z wędkarzem?

7. Plakat z miłośnikiem roślin Pawła Szlotawy
Paweł Szlotawa pochodzi z małej miejscowości Głogówek. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w liceum plastycznym w Opolu na specjalności fotografia. Studiuje aktualnie na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. Z jego prac wybieramy tę z wesołym miłośnikiem kwiatków doniczkowych. Sami je kochamy.